| TudorFox a întrebat:

De ce spune ca sunt copii din flori la copiii facuti in afara casatoriei?

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai probabil, cu aluzie doar la denumirea de "flori", ca inainte (pentru ca aceasta expresie este de pana in 1900 parca), lumea se casatorea si apoi faceau copii, in mod normal si firesc, la casa lor. Aventurile intre un barbat si o femeie se petreceau de cele mai multe si cele mai cunoscute ori, pe camp/lan/boscheti laughing si daca rezulta un copil care nu era al unei persoane casatorite, probabil ca purta denumirea de copil din flori. Doar nu puteau spune copil din fan (sau puteau :/ ).

| Raizing a răspuns:

Fiind necasatoriti, nu se stie care-i tatal (pot fi 9999999 tati), d'aici pleaca din flori

| RegeleTauIonut a răspuns:

Citeste pe internet omule ca afli. Copi din florii sunt cand femeia e ipocrita si nu-si asuma relatie ca asa sunt fetele si vor pensia alimentara si noi prosti ca am vrut amor nebun acum suferim și copi ajung fara tata si noi singuri asta e man