| AlexAlecsAndi a întrebat:

De ce sunt trist mereu, fara motiv? Adică niciodată nu zâmbesc, zâmbesc foarte rar si atuncea înseamnă ca ii zâmbesc unei persoane dragi mie...

3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Iti faci o iubita si scapi de tristete probabil de-asta esti trist.

| alin131 a răspuns:

Si eu eram trist, dar nu doar uneori, ci mai mereu. Dar de cand il am pe Iisus Hristos in mintea si in inima mea sunt fericit. Chiar daca am facut multe greseli, multe prostii si multe pacate, Dumnezeu m-a iertat si mi-a umplut inima de iubire...

Nu pot muta muntii, dar pot sa imi ajut aproapele si daca nu pot sa il ajut macar incerc sa il fac sa zambeasca si sa ii fac ziua mai buna.

O minune nu este o planeta care trece la o mie de ani pe langa noi, nu este o minune nici o stea cazatoare, o minune este o femeie care isi creste singura cei doi copii si zambeste pentru ca are inima plina de iubire, o minune este o fata care primeste o floare de la un baiat si varsa o lacrima de emotie, o minune este omul care nu il bagi in seama si el se roaga pentru tine, o minune este doctorul care nu se lasa pana cand pleci pe picioarele tale din spital vindecat si zambind.

| Dinu_Iulian_1983 a răspuns:

In general e lipsa vitaminei D3 adica soarele, si eu sunt idem, trebuie sa fi optimist sa speri sa nu cazi in pesimism. Keep it up and go for it.