| anonim_4396 a întrebat:

De ce toata lumea crede ca daca porti ochelari ..esti tocilar?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e vorba de toata lumea, ci de unii ingusti la minte, care nu pot gandi mai mult de limita unui stereotip

| OldSoul a răspuns:

Care toata lumea?laughing
Eu daca vad o persoana cu ochelari ma gandesc ca e posibil sa aiba mici probleme cu vederea nicidecum ca e tocilar sau chestii de genul, plus ca unele persoane poarta ochelari ca asa arata ele mai bine...

| aXy99 a răspuns:

Trebuie sa fii redus mintal sa crezi asta...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca toata lumea, poate numai unii care gandesc mai putin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De proști.

| justadream94 a răspuns:

Pentru ca nu sunt inca si nici nu vor fi capabili sa inteleeaga problemele altora..se presupune ca daca ai ochelari inveti mult laughing de fapt e de la statul la pc sau tv excesiv si chiar si fraierii care zic asta stiu ca trebuie sa poarte ochelari dar inca nu au realizat ca cu cat amana mai mult cu atat e mai tarziu pentru vederea lor.

| Rainmaker a răspuns:

Trist dar adevarat! Indeosebi unele persoane mai ingrate din cercul tau de cunostinte.O opinie venita din vechime se referea la faptul ca purtatul ochelarilor se datoreaza exagerarii cu cititul.Complet gresit.Cunosc o gramada de tantalai care poarta ochelari.Fii linistita.De ce trebuie sa te cobori la mintea unor maimute? In zilele noastre ca si in vechime, ochelarii sunt si au fost un semn de distinctie.Pe timpuri numai intelectualii purtau ochelari.Acum, de fite, ii poarta chiar si unii care nu au deloc nevoie. Oare de ce? Doar nu vor sa para "tocilari".

| al9264 a răspuns:

Scuze, de la mine a inceput.

| AleSmartGirl a răspuns:

Mie mi se pare cool sa porti ochelari. Cunosc persoane care desi nu au nevoie sa poarte, fac acest lucru deoarece este la moda.
Nu mai pune la suflet ce crede si zice lumea. Fii tu, naturala!

| EricaMeow a răspuns:

Stereotipuri...

| kryOwEEd a răspuns:

Toti am ramas asa dupa filmulbig grinexter sau Harry Potter..is unii care poarta ochelari..nu invata, dar au probleme la vedere..deci no. tampenie totala