| bianca898 a întrebat:

De ce un băiat se uită la o fată dacă nu o place?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai si pe strada ne uitam la oamenii din jurul nostru nu? dar ne plac toti oamenii pe care ii vedem? ei bine nu
de aceea si un baiat se poate uita la o fata dar si o fata la un baiat fara ca intre ei sa fie neaparat o atractie fizica la mijloc

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca-l enerveaza si irita, fiindca fata se holbeaza la el si se simte urmarit.

| dullcat a răspuns:

Nu gasesti firesc sa ne uitam la oameni pe strada sau pe oriunde, stiind ca nu traim in filmele de comedie in care ne izbim de oameni, de stalpi, de mobilierul urban, de usi, de peretii unei incaperi si asa mai departe?

| bianca898 explică (pentru dullcat):

Nu, nu mă refer pe stradă.

| dullcat a răspuns (pentru bianca898):

Chiar si intr-o cladire, e normal sa te mai uiti printre oameni, prin multime, nu e ca si cum mergem toti cu capul in pamant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate din alte motive. Poate că știe de la alții că ea îl place sau și-a dat seama și e interesat în sens de curiozitate de persoana care îl place, o analizează.