| anonim_4396 a întrebat:

De ce, uneori, cand lupti pentru anumite lucruri(idealuri, dragoste etc), cu cat te implici mai mult, cu atat mai greu pare ca se vor realiza?

2 răspunsuri:
| Ana94 a răspuns:

Poate pentru că vrem cu orice preț să ne iasă bine acel lucru, să ne realizăm acel ideal cât mai bine posibil și avem grijă să iasă totul perfect. Ne gândim prea mult la chestia asta cu perfecțiunea și dacă simțim că se apropie un eșec, renunțăm deoarece ni se pare prea greu să mai luptăm pentru acel ideal.

| mat31new a răspuns:

Chill out. nike, adidas, puma, kenvelo. da chiar, esti baiat sau fata? noroc.