| Altintop a întrebat:

De ce unii elevi, care sunt paraleli cu matematica, s-au dus la mate-info sau stiinte naturale si accepta ideea ca dau bacul la matematica chiar daca nu stiu nimic din aceasta materie, in loc sa se duca/transfere la filologie sau stiinte sociale ca sa numai dea bacul la matematica ci la istorie? De ce daca vad ca si in clasa a 12-a, cand sunt in pericol de corigenta, cand copiaza de rupe sau cand vad ca nu au nici o treaba cu matematica raman la profilul respectiv de stiinte naturale respectiv mate-info in loc sa se duca la uman sa numai dea bacul din matematica? De ce se plang de matematica de la bac atata timp cat au ales profilul respectiv in care se face matematica?

1 răspuns:
| GroparuVesel a răspuns:

Ei cred ca e usor sa copiezi si sa iei bacul din prima cu 5, chiar daca sunt bota si nu au nimic in cap, la clasa sunt corigenti si nu au habar nici de materia de corigenta.Cu astfel de oameni se mandreste tara...Ahh, draga Romania...