| anonim_4396 a întrebat:

De ce unora le plac filmele horror?

Răspuns Câştigător
| Dr3yga20 a răspuns:

De ce sa nu le placa? Sti vorba aia gusturile nu se discuta.Si mie imi plac filmele horror fiindca in viata este bine sa simtim toate emotiile bucuria,curiozitatea,mandria, spaima, frica s.a.m.d asta inseamna sa traiesti.Filmele horror au ele ceva sa te atraga sa le vezi, si e gresit daca spui ca imbolnaveste si creaza maniaci si criminali in serie.Nu,majoritatea maniacilor nici nu frecventeaza acest gen de filme.Pe de alta parte ele au si un rol pozitiv, acela de a ne arata ca lumea nu este tocmai un "loc de joaca" si ca e bine sa fim mereu precauti, fireste referinduse la realitate nu la monstri sau zombie fiindca astea nu exista. Sper ca ai prins idea.

5 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Sunt stimulente grozave, îţi dau senzaţii de frică/suspans/imprevizibil.
Şi noh, unora leplace mult vopseaua roşie.

| GwenS a răspuns:

Pff si mie imi plac filmele horror deoarece nu sunt deloc plictisitoare, ma tin intr-un suspans continuu ceea ce e foarte cool!

| ColaCola a răspuns:

Pentru ca filmele horror stimuleaza creierul omului foarte mult,adica da exces de adrenalina iar unora le place sa simta momentul ori au o pasiune pentru chestii de genu,draci,morti, vampiri si restul.
Fiecare face o pasiune pentru ceva si ii place ceva, daca am fi toti la fel ne-am plictisi:*

| broOonetsSsyka1 a răspuns:

Poi nu stiu exact... Dar si mie imi plac la nebunie... Imi plac pentru ca sunt infricoshatoare si imi imi place foarte tare sa fiu speriata. Adica nah nu ma refer sa ma ia unu pe la spate si bla bla. ma refer atunci cand te uiti la un film de groaza simti asa fiori de parca ai fi tu acolo si mie imi palec asta. Adica eu asta cred ca le place multor adolescenti tongue

| Puffy_1082 a răspuns:

In primul rand, fiecare cu gusturile.Multora le plac pentru ca majoritatea sunt filme care iti capteaza intreaga atentie si te fac sa simti frica sau usurare sau groaza. Iubitorii de adrenalina se uita la multe filme horror din acest motiv.