| RPG878 a întrebat:

De ceva timp a început sa îmi placa de o fata care are 14 ani, iar eu 13.Eu am 1, 73 și ea 1, 65.Mai mulți prieteni de-ai mei au încercat sa se combine cu ea și nu au reușit.Ce as putea sa fac sa ma combin cu ea? Cum sa ii spun ca o iubesc?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să îi spui direct. Ca să te combini trebuie să petreci cu ea timp împreună. Caută ocazii, provoacă ocazii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut. E ok sa ai sentimente cu cineva la acesta varsta. Dar termenul,, a combina" nu e chiar cel mai ok.
Daca vrei sa fiti intr-o relatie, arata-i ca o iubesti. Iar daca si ea te iubeste si accepta, veti fi intr-o relatie.
Dar ai grija ca acesta relatie sa nu ca distraga pe niciunul de la ce conteaza, adica scoala.
Relatiile la varsta asta nu sunt ceva serios. Mai mult o joaca. Dar daca o placi si te sinti in stare, ar fi bine sa-i spui ce simti

| RPG878 explică (pentru anonim_4396):

Sa ii spun prin mesaj sau fata în fata?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RPG878):

Cum doresti tu sau te simti mai pregatit.
Mie mi-ar placea mai mult față în față. E mai romantic, traiesc mai,, viu" experienta, totul e mai frumos.
Dar cu restrictiile astea nu stiu daca va puteti intalni chiar fată in față, desi asa ar fi recomandat.
Ii poti spune de asemenea si prin mesaje, daca asa te simti mai increzator

| Eisenheim a răspuns:

Am înțeles că e un fel de concurs,deci care e premiul,pe ce ați pariat? laughing Vrei sa te combi încearcă,dar pare genul de fata care se joaca cu voi, a prins gustul iar voi santeti vrăbiuțele care îi ciugulesc din palmă laughing cum zicea cineva aici, e mai mult o joaca din care puțin probabil să iasă ceva serios, dar vă puteți juca, în curând va apărea și din partea ei întrebare gen mi-am început viața sexuală dar îmi place de prietenul lui etc happy laughing

| Iunicu a răspuns:

Lumea aparține celor îndrăzneți.
Caută un moment în care să fiți numai voi doi.
Explica-i serios că o placi foarte mult și ai fi foarte bucuros dacă îți va permite să o curtezi.
Nu cere direct o relație fiindcă atunci când lucrurile sunt prea grăbite, sperie.
Pe urmă intreab-o dacă ar vrea să ieșiți să vă plimbați undeva, să beți un suc și să vorbiți.
Îndrăznește, nu pierzi nimic din ce ai avut.