| Jenniffer a întrebat:

Am o alta intrebare... Imi place de un baiat, suntem in aceeasi clasa. A aflat lucrul asta(nu de la mine) si brusc au aflat si restul colegilor. Nu ca le-ar fi spus el. SUntem prieteni buni, nu pot sa spun ca suntem cei mai buni prieteni dar ne intelegem foarte bine. Inainte sa afle, stateam impreuna si radeam, ne faceam in toate felurile, radeam unul de altul(el imi zicea chestii de genul: "Ai un cur urias!" si alte chestii mai perverse gen : Vrei sa ne ***** de dimineata" bineinteles ca erau doar spuse din gluma nu aveau nici un pic de seriozitate). O perioada de timp dupa ce a aflat, nu prea am mai vorbit. Apoi am inceput sa ne intelegem bine iar. Dar singurul lucru spus despre mine a fost ca sunt de treaba(de gasca). Vreau sa va mai spun ca activitatea noastra preferata este sa ne batem. In ultimul timp, cam o luna dinainte de terminarea scolii, ne-am inteles foarte bine si ne comportam ca 2 iubiti. Prietenele si un alt coleg au incercat sa ne combine, dar fara succes deoarece nu am vrut. Vreau sa va intreb: voi credeti ca s-a comportat asa cu mine doar ca sa ma faca sa sufar sau ar putea fi ceva intre noi? Vreau sa mai spun ca au fost si cateva saruturi(jucam in ore sticluta si am fost pusa cu el-prietenele).
P.S.: varsta nu conteaza happy dar tin foarte mult la el si il plac foarte mult. De fiecare data cand il vad/aud zambesc fara sa vreau.

13 răspunsuri:
| eu4you a răspuns:

Eu cred ca poate fi ceva intre voi din ce mi-ai spus...in ce spui tu imi vad povestea (in afara de partea cu sticluta).Dar, nu crezi, totusi, ca daca ar vrea ceva ar face primul pas? Nu pare genul de baiat care sa nu te intrebe "Vrei sa fim impreuna?" daca vrea.As zice sa astepti pana face el un pas, si sa nu pari disperata dupa el.Cred ca veti fi impreuna! Succes!

| Jenniffer explică (pentru eu4you):

Multumesc. Sincer, din cate il cunosc nu prea pare sa intrebe "Vrei sa fi cu mine?", dar au fost cateva momente in care parea sa ma intrebe prin gesturi si alte chestii. De exemplu, la ziua orasului, nu am mai avut loc sa stau jos si m-a chemat sa stau langa el si am povestit si am ras. SI a zis o colega sa jucam adevar si provocare(cu gandul ori sa ne combine ori sa ne puna sa ne sarutam) si i-am spus asa: "Serios?! Stim cu totii la ce te referi"(paranteza anterioara) si el mi-a raspuns: "Si eu stiu la ce se refera si chiar mi-ar placea". APoi a plecat dupa ceva mancare si eu a trebuit sa plec si a intrebat-o pe prietena mea ca unde sunt, de ce am plecat, etc.

| Jhfdfd a răspuns:

Este oficial ceva intre voi >big grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce a aflat acest prieten? Citeste din nou si vezi si tu daca intelegi ceva din ceea ce ai scris? Buna activitate aveti in comun! Sa va bateti! La naiba!

| Jenniffer explică (pentru anonim_4396):

Sa afle ca il plac. Si nu ne batem asa cum s-ar intelege. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jenniffer):

Lasa-te pagubasa si bucura-te de vacanta.

| BLeur a răspuns:

Bună.

Da, poate fi ceva între voi. Dacă îl cunoşti de mult, sau este mai mare, mai mic..nu contează asta. Dar dacă va-ţi şi sărutat, chiar dacă nu a însemnat nimic, da..eu cred că ar putea fi ceva foarte serios între voi happy. Spune-i că îl placi, spune-i tot ceea ce simţi pentru el, faţă în faţă. Şi vezi ce o să zică.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : d3l3t3r98

| Jenniffer explică (pentru BLeur):

Suntem de aceesi varsta. Il cunosc de un an scolar, nu foarte mulrt timp si am discutat despre acest lucru(ca il plac) dar nu chiar fata in fata.Intr-o ors vorbeam prin biletele, dar el statea chiar pe randul din stanga mea in prima banca asa ca am putut vedea ce expresie are cand citeste/scrie pe acel biletel. Si i-am spus ca daca pentru el nu inseamna nimic poate sa uite acest mic(mare) detaliu si vom reveni la viata normala, doar prieteni, dar nu cred ca a vrut sa faca acest lucru. thinking

| Vibrations a răspuns:

Pot sa te intreb ceva? Cand jucati "sticluta" te saruti cu oricine pica? Chiar si cu colegele tale?

| Jenniffer explică (pentru Vibrations):

Nu, jucam sticluta cu provocari. Si unele dintre provocari erau su sarut.

| εʟʟα1Зcσσʟ a răspuns:

Buna! Dupa cum se comporta cu tine cred ca ii place de tine.Cand unui baiat ii place de o fata se comporta DE OBIDEI urat cu ea, o jigneste (uneori in cele mai putine cazuri) si isi bate joc de ea. Daca ti-a spus ca vrea sa va ____ inseamna ca te place. El vrea untr-un fel sa te faca sa il placi asa isi manifesta el dragostea fata de tine. Daca iti place de el si asta intreaba-l ma placi si iti va da raspunsul. Daca spune da intreba-l vrei sa fii cu mine si o sa spuna da. Deci cand un baiat se comporta asa cu o fata o place!

P.S: Asa mi s-a intamplat si mie unui coleg ii palcea de mine si inainte se comporta foarte urat dar acum se comporta mai frumos dar nu are sanse cu minelaughing. Eu am deja iubit si de aceea.

| Sebastian_Stanache_1993 a răspuns:

Si ce varsta miraculoasa aveti? 14? .....eu la 14 ani jucam shotron, stomata si de-a v-ati ascunselea....nu stateam pe TPU, Facebook si jucam sticluta laughing

| Jenniffer explică (pentru Sebastian_Stanache_1993):

Avem 13, na. Si daca jucam sticluta sau stam pe net nu inseamna ca nu suntem ca generatia voastra deoarece si noi jucam "tupu" si "mâța" si "ratele si vanatorii" si alte jocuri, de cate ori avem ocazia.