| anonim_4396 a întrebat:

De curiozitate, am auzit pe la scoala cuvantul prezervativ. dar nu stiu ce inseamna. cine imi zice?

Răspuns Câştigător
| Zapacitaaaa a răspuns:

Avand in vedere intrebarea ta, banuiesc ca esti destul de micuta si nu cred ca ar fi necesar sa stii ce este acela un prezervativ dar iti voi satisface aceasta curiozitate:
PREZERVATIVUL este o învelitoare în formă de sac, care se aplică pe penis. Prezervativul este singura metodă contraceptivă care previne infecţiile cu transmitere sexuală, inclusiv HIV/SIDA. Sper ca te.am lamurit. fundita? love struck

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In termen scurt prezervativul este un plastic (elastic si lubrifiat) care se pune pe penis si evita raspandirea - contradictia bolii HIV SIDA si a sarcinii nedorite.

| bbyyyyyyyy a răspuns:

Deci cand vrei sa faci sex, dar fara sa faci copii, adica fara sa ai vreun isc de a face copii, folosesti prezervativ. Este ca un "saculet" de plastic care se pun pe penisul baiatului ca sa nu ajunga spermatozoiti in vagin