| laryssa a întrebat:

De la c varsta poti lucra?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De la 14 ani, cu acordul scris ai parintilor, timp de 4 ore / zi, munci f usoare.

| meioana a răspuns:

Poti lucra de la 16 ani... nu este necesar acordul parintilor...ci doar semnatura ta si a angajatorului
dar in anumite cazuri se poate lucra de la 15 ani numai cu acordul parintilor si numai munca care nu solicita foarte mult eforthappy

| Ioonela a răspuns:

Cred ca poti lucra de la varsta de 18 ani.

| bibix_5640 a răspuns:

16 ani?raised eyebrows

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-te in Codul muncii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la 16 ani. Pina la implinirea a 18 ani nu ai voie sa muncesti mai mult de 6 ore/zi, 30 ore/ saptamana.