| Danaciocan a întrebat:

De la ce varsta poti lucra la teatrul Gong din Sibiu?
Si ce salariu poti lua?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca ce vrei tu sa lucrezi acolo?
Femeie de servici, papusar, actor, director de costume, contabil sau ce?

| Danaciocan explică (pentru Violleta2022):

Actor

| Violleta2022 a răspuns (pentru Danaciocan):

Termini scoala generala cu medii foarte marid e 9 si 10, dai examen de talent la un liceu de arte si dupa terminarae licuelui, mergi al o facultate de taetru si cinematografie daca esti foarte talentata si foarte desteapta.
Deci te asteapta o munca titanica, limba romana numai 9 si 10 pe linie, gramatica invatat la perfectie, vocabular elevat si dictie perfecta, ca sa ai o sansa in viata, sa poti ajunge actor.

| Violleta2022 a răspuns:

Dupa ce termini facultatea de teatru, adica dupa 25 de ani.
Salariu este minim pe economie la inceput, fiindca vei face figuratie pana vei obtine roluri bune.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să fii actor acolo, trebuie să te primească. De obicei, peste 18 ani și cu studii de specialitate, să aibă post vacant și să câștigi un concurs profesional de angajare.

| Eireann a răspuns:

Din cate stiu eu actorii nu au salariu fix - depinde de ce roluri primesc, cate spectacole, daca merg in turneu, etc.