| andrada a întrebat:

De la ce varsta ai voie in club?

Răspuns Câştigător
| totalus a răspuns:

In Romania poti merege de la 14 ani in sus, si daca ai 13 nu iti cere nimeni buletinu... dar nu ai voie sa consumi alcool decat daca ai peste 18, daca vine o razie de politie te-ai ars laughing. in alte tari nai voie decat de la 18 ani in sus. sper ca te-am ajutat tongue

5 răspunsuri:
| eL3cTr0 a răspuns:

Logic 18 ^^.

| anonymus07 a răspuns:

laughing eu prima data m-am dus la 13 ani

| lindemona a răspuns:

Bună,

În mod normal, adică cel legal ai voie de la 18 ani. Insă poţi merge pe riscul tău şi al celor de la clubul respectiv, pentru că nu toate cluburile din România interzic intrarea persoanelor sub 18 ani.

O zi plăcutăwinking

| annonnimus a răspuns:

Din punct de vedere legal de la 18. Dar sunt cluburi in care poti intra chiar daca nu ai 18 ani. [asta valabil in Romania]
In strainatate daca esti in vacanta te vor invita in club chiar daca ai sub 18 ani si iti propun si sa iti ofere bauturile mai ieftin daca alegi clubul respectiv. Cei din tarile turistice nu prea tin cont de varsta, clienti sa fie si bani sa iasa.
[Eu locuiesc in Cipru si am 16 ani, ma duc rar in cluburi si atunci cand ma duc nimeni nu ma intreaba de varsta, ba chiar am vazut si copii englezi sub 13 ani]

| Georgy_7404 a răspuns:

Te poti duce de la 15 ani daca e un club care nu are reguli asa stricte dar daca un club select care respecta regurile de la 18 ani dar daca esti la liceu si dai vreun bal si ai sub 18 ani intri fara problema ca esti cu scoala... sper ca te-am ajutat... fundita?