| ICHBalexnunu a întrebat:

De la ce varsta poti sa i ti cumperi bere fara alcol?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crede-ma ca prima bere pe care mi-am cumparat-o a fost pe la 13 ani era bere cu alcool. Deci poti linistit daca arati cat de cat mai matur un pic si stii sa alegi alimentara e ok.

| ICHBalexnunu explică (pentru anonim_4396):

Auzi daca am 14 ani la doua sticlede jumate este posibil sa ma inbat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru ICHBalexnunu):

Daca nu ai mai baut si nu esti obisnuit cu alcolul... orice este posibil. Asta in cazul in care nu cumva iti iei bere fara alcol cum ai precizat mai sus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In mod normal de la orice varsta ca e fara alcool si e ca sucul. Oricum, eu luam de cand eram mic bere cu alcool pentru tata si nu zicea nimeni nimic.

| tomi10 a răspuns:

Buna normal de la 18 ani dar poti si de la 16-17.

| Codecks a răspuns:

16+

| ICHBalexnunu explică (pentru Codecks):

Legal (neavind alcol) nu ar trebui sa fie si de la 7 ani adica eu oricum imi aiu si cu alcol si am 14 ani dar eram curioshappy