| anonim_4396 a întrebat:

De la o perioada imi vine sa plang aproape de la orice si ma enervez foarte repede?

Răspuns Câştigător
| iiSceneXX a răspuns:

Pot sa te asigur ca e doar o criza, daca o putem numi asa, a varstei. De la prea mult stres, unele persoane reactioneaza mai nasol, ca sa pot spune asa. Anume, sunt foarte emotivi si se enerveaza daca nu le convine ceva. Stai linistita, o sa treaca starea. E doar ceva temporar, dar e nevoie si de ajutorul tau. Incearca sa te temperezi. Zambeste si gandeste pozitiv, nu te enerva. Nu merita sa plangi. Incearca sa asculti melodii care te linistesc, si priveste viata altfel. O viata ai, daca nu iti temperezi unele comportamente sau apucaturi, ai sa vezi mereu ca viata e proasta si ai sa fii intr-o stare total proasta.
Si ca sa stii, ce energii dai, exact alea le primesti inapoi. Crede-ma, eu pe propria-mi piele am incercat. Daca tu transmiti doar energii negative in jurul tau ( adica daca esti ironica sau suparata sau etc ) exact acelea le primesti inapoi, si de multe ori te intrebi de ce iti merg toate prost.
Daca tu o sa fii mai temperata, si o sa zambesti, si ai sa incerci sa faci lucrurile din jurul tau sa para mult mai importante, atunci ai sa vezi ca toate o sa iti mearga bine. :*
Si lucrurile marunte conteaza. Nu trata cu indiferenta nimic :* Capu' sus, tine minte mereu: "Ce dai, aia primesti!" eu asa am reusit sa trec peste happy

3 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Probabil.De unde să știm noi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt in aceisi situatie!
Am fost...
Acum s-a agravat.ma enervez foarte repede din orice...si ma calmez greu...dar ma enervez foarte tare
Si mi-e frica sa nu se agraveze...
Am sa merg la farmacie sa cumpar ceva pastile sa-mi recomanda farmacista.
Nu stiu ce sa facthinking

| xBya a răspuns:

Eu de unde sa stiu draga, daca iti vine sa plangi si te enervezi sau nu? Alta data citeste ce ai scris inainte sa publici.