| DavidutzAgache694 a întrebat:

De la o vreme ma tot gândesc ca nu am fost niciodată original... Pana și felul în care ma uit și expresiile mele tot ce sa mai e copiat...E doar în mintea mea sau chiar asa e e?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca stau sa ma gandesc bine nici intrebarea ta numai este originala pentru ca ai mai adus asta in discutie de cateva ori

de ce nu apelezi tinere la un psiholog? sa vezi ce te indruma si ce ar putea fi in cazul tau particular!

| Violleta2022 a răspuns:

Copierea este specifica oamenilor cu mentalitate limitata, care nu-s capabili sa gandeasca pentru ei, preferand sa copie de la altii, tot ce vad, aud sau fac.
Iar in ziua de azi copii doar asta fac, copie tot ce-i mai rau sau mai prost, fiindca sunt incapabili sa judece, neavand educatia necesara sau un iq prea ridicat.

Un copil inteligent nu va copia niciodata nimic de la altii, dimtriva, va vrea sa fie diferit, va vrea sa iasa in evidenta prin ceva original si musai legal, fiindca este capabil sa discerna binele de rau si teribilismul de extravaganta.

| MihaiMB a răspuns:

Ai mai întrebat asta acum câteva zile și răspunsul meu rămâne același este doar în mintea ta, poate chiar există persoane care poți spune și tu că te copiează pe tine, multe persoane pot face aceleași gesturi dacă te uiți atent în jurul tău, așa că stai liniștit.