| danyella12 a întrebat:

De obicei,sanii se mostenesc de la mame, bunici, surori sau matusi?

4 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Da, nu e firesc asa? De la rudele cele mai apropiate de gen feminin. Nu ti s-ar parea aiurea sa ii mosteneasca o fata de la tata sau de la bunic? Adica sa nu aiba deloc sau foarte mici?

| elenaai a răspuns:

In general, asa se spune, dar nu e o regula. Sora mea are sanii foarte mari, iar mama si bunica mea nu au asa, deci presupun ca exista si exceptii. Daca esti de o varsta mai frageda, probabil iti vor mai creste. Sper ca te-am ajutat!

| Mariuuuk a răspuns:

Este un zvon.Genetica isi spune aici cuvantul.Depinde cu cine semeni, spre familia mamei, spre cea a tatalui.

| Maria2466 a răspuns:

De obicei da dar nu intotdeauna e asa.