| streetdancer1 a întrebat:

Deabia ieri mi-am facut cont. Ce inseamna Funda?

17 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Funda insemna
-castigator al unui raspuns corect la o intrebare pusa de un alt utilizator al site-ului, iti aduce 50 de puncte.
Cam atat.
Nu e important ca sa ai fundite, ci sa dai raspunsuri cat de cat corecte, din inima si sa nu iti bati joc de nimeni.

Bine ai venit printre noi.

O seara placutahappy

| 愛日本 a răspuns:

De obicei tu pui o intrebare! Daca cineva a raspuns bine si te-a ajutat, apare in dreapta o fundita portocalie, apesi pe ea si o dai! cu ele te poti face expert TPU.

Sper ca te-am ajutat!

| mistakeofyourlife a răspuns:

Funda este un fel de premiu pe care il dai celui care ti-a raspuns cel mai bine la intrebare.

| croissant a răspuns:

La intrebarea care ai pus pe TPU premiezi raspunsul cel mai bun dandu-i funda imi dai funidita?winking

| NuConteazaCineSunt a răspuns:

Deci... Daca ti-ai facut de ieri cont ai multe de invatat...
Cand pui o intrebare, la raspunsuri iti apare acolo ceva pe care scrie DeclaraRaspunsulCastigator, si aceea este sub foarma de fundita.Toti umbla dupa fundite etc, deoarece daca ai un N numar de fundite esti ExpertTPU...
Sper ca te-am ajutat!
Pa, pa!

| Shagun a răspuns:

Funda se da pentru cel mai bun raspuns. (poti sa iei, dar poti sa si dai)
De ex. tu dupa ce ai pus intrebarea asta, o sa apar eu care ti-am raspuns si in dreapta mea e o funda gri si tu apesi pe ea si apoi o sa iti apara un mesaj ceva de genu "sigur dai funda lui..." (nu stiu daca e exact asa ) si apesi "da".
Ms pentru funda big grin

| Ics a răspuns:

Cand Dai Raspuns Unei Intrebari Si Este Corect, Sau Utilizatorul Considera Ca E Raspunsul Cel Mai Bun Primesti O fundita! love struck

| OglindaOarba a răspuns:

E un fel de premiu pentru cel mai bun raspunshappy
este in dreapta raspunsuluihappy
Cand primesti raspunsuri vezi care este cel mai bun si-l premiezi cu o fundalaughing
:*

| dollydee a răspuns:

Funda se da atunci cand cel care a pus intrebarea a ales raspunsul tau ca fiind castigator, adica cel mai bun.
Cu alte cuvinte se poate face o apreciere in legatura cu activitatea ta pe TPU in functie de numarul de raspunsuri castigatoare(funde).
Multi o cersesc la sfarsitul oricarui raspuns...se pare ca s-a creeat o obsesie pentru mult doritele funde.

A...si Bine ai venit!

| DouaPuncteIcs a răspuns:

Poi ii dai funda utilizatorului care te-a ajutat cel mai bine ...adica tia rasp la o intrebare si tea ajutat...Imi dai funda?laughing

| Lavynya95 a răspuns:

Funda inseamna, ca atunci cand pui tu o intrebare multi oameni raspund si doresc funda.Adica funda preprezinta raspunsul corect sau care ti-a placut tie cel mai mult.Si atunci dai funda!:p
Sper ca te-am putut ajuta!:p

| glamour a răspuns:

Funda este "premiul" pentru cel mai bun raspuns. daca initiatorul intrebari la care raspunzi considera ca tu ai dat cele mai bune informatii iti da funda. datorita fundei acumulezi puncte si urci cat mai sus in "rank"

| mARY_9420 a răspuns:

Pai daca cineva pune o intrebare pe siteul asta (TPU) si o anumita persoana da un raspuns intrebarii respective. persoana care a pus intrebarea se uita la raspuns si daca ii este de folos atunci da fundita. Fundita simbolizeaza faptul ca l`ai ajutat pe respectivul cu raspunsul tau. Fundita se da langa raspuns. apare o funda gri pe care scrie "declara raspunsul castigator" si daca raspunsul din dreptul funditei ti-a fost de ajutor atunci apesi pe fundita aia si. GATA. sper ca te-am ajutat

| maddy0212 a răspuns:

Inseamna raspuns castigator. Poti primi funda daca cel la care ai raspuns iti voteaza raspunsul ca virgula castigator.

| Xname a răspuns:

Funditele sunt un fel de premiu care se acorda celui care da cel mai bun/inteligent/amuzant raspuns la o anumita intrebare. La unele intrebari sunt chiar mai multe raspunsuri bune, dar cum nu se poate da decat o funda, mai poti califica un raspuns ca: Inteligent, Amuzant, Folositor, nefolositor etc. Succes happy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Funda(raspunsul castigator)se acorda raspunsului considerat cel mai bun si este modul de a multumi persoanei respective pentru ajutorul acordat.Mai multe despre acest subiect si nu numai, poti citi aici: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente.