| florinfnt a întrebat:

Deci am 13 ani jumate si sunt in clasa a 7-a si imi place de o colega din clasa care o cunosc de la 3 ani si imi e rusine sa ii spun daca vrea sa fie cu mine...problema nu ar fi asta problema este ca ea este acum cu un vechi prieten de al meu
Ma ajutati cum si ce fel sa fac?
eu ma port frumos cu ea ne facem complimente

3 răspunsuri:
| never2say4never a răspuns:

Ce dragut! Uneori as vrea sa gasesc numai intrebari din-astea pe TPU!
In primul rand nu te baga intre ei deocamdata.Comporta-te normal, caci daca ii desparti, fata o sa se simta cam ciudat in prezenta ta pentru un timp. Asteapta, iar cand afli ca s-au despartit, da-i umarul tau pe care sa planga si spune-i ca ex-ul ei nu o merita. Atunci poti sa adaugi faptul ca tii foart mult la ea si o iubesti. Asta o sa-i dea mult de gandit si sunt sanse extrem de mari sa fiti impreuna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte, foarte, foarte frumos din partea ta si nu cred ca exista prea multi baieti ca tine! da, nu te baga intre ei si ignora-l chiar pe acel baiat cu care e ea si da-i ei foarte multa atentiepentru ca asta o va face sa te aprecieze pe tine mai mult decat pe el! Succes!-crede-ma ca eu asa as gandi...eu am 14 anibig grinsh intr-un fel sunt in aceeasi situatie ca si prietena ta, doar ca eu nu sunt cu acel baiat...si chiar sunt tot clasa a saptealaughing

| florinfnt explică:

Multumesc petru sfat nu ma bag intre ei nici nu aveam de gand dar ea totusi o intereseaza mai mult de mine decat de el...
de exp cateodata pe mess vb doar cu mine si cu el nu el ii da buzz dar ea nimic
mergem impreuna acasa
am fost doar noi doi (si cainele ei) in parc am stat pe banca am discutat dar tot nu am avut curajul sa ii spun ce simt
eu zic ca neam intelege de minune deorece ne potrivim si la inaltime si la tot si avem multe lucruri in comun