| CripoCris a întrebat:

Salutare, am si eu o mica mare problema laughing. Intamplarea face sa fie ca mie imi place de o colega de clasa - de liceu. Colega asta are un iubit cu care e de foarte mult timp impreuna iar eu sunt cel mai bun prieten al ei si de aceea tine si mult la mine...S-a intamplat ca fata asta sa vina la mine acasa de 2 ori si sa ajungem sa facem sex. Problema este ca mi-a spus ca se simte prost ca a facut chestia asta, ca l-a inselat pe iubitul ei si ca nu vrea sa se mai repete. Intr-adevar are dreptate dar nu pot sa o las sa renunte pentru ca din moment ce am facut sex insemna ca tinem catusi de putin unul la celalalt. Asa ca i-am propus sa devenim 'prieteni cu beneficii' dar nu vrea. Eu sunt constient ca intre noi doi nu poate fi o relatie deoarece ea este cu cineva dar sunt constient si de faptul ca ar mai vrea sa facem sex. Ce as putea sa ii zic si ce as putea face sa o conving din nou sa facem. Nu vreau sa profit de ea, chiar imi place si simt ca si ei i-ar place dar o retine 'iubitul', stiu ca nu e frumos ce face dar va rog sa ma ajutati cu un sfat sau cu ce as putea sa ii spun

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Adevaratul motiv care o retine/impiedica sa mai intretineti relatii sexuale, sunt remuscarile care de obicei apar in cazul in care relatia ei cu iubitul este foarte buna. Probabil va trebui sa te obisnuiesti sa traiesti si pe viitor doar cu amintirea acelor clipe placute/frumoase. Poti doar spera. Succes.

| neutrino a răspuns:

Fii linistit, fa sex cu ea ori de cate ori ai ocazia, sigur nu profiti de ea. Mai mult ca sigur ca ea mai apeleaza si la alti binevoitori.

| CripoCris explică (pentru neutrino):

Pai da, dar cum sa mai fac chestia asta si cum sa ii scot din cap ca nu e bine... ce as putea sa ii zic sau ce as putea face?

| neutrino a răspuns (pentru CripoCris):

Cheam-o mai des acasa la tine. Daca accepta, nu o face degeaba!

| Emilian65 a răspuns:

Nu renunta la ea. Fa sex cu ea ori de cate ori te solicita. Daca o refuzi tu, ea se duce la altul si tot face sex fara ca iubitul ei sa stie.