| JusTMeEmmY a întrebat:

Deci am achizitionat ieri telefonul Samsung Galaxy mini si pentru ca are wifi m-am conectat la mall(ce sa zic si eu) am downloadat antivirust, jocuri etc dar problema e ca am 160 de mb in tel si am card de 2 GB si vreau ca toate jocurile de pe android market(si programele) sa le pun pe card(pe card am pus doar muzica.) deci. intrebarea mea e:
Cum mut, jocurile/programele downloadate de pe android in cardul de memorie?(daca stiti cum sa fac ca sa se downloadeze direct in cartela)
ps:Iertati-ma ca am gresit categoria dar sunt in graba.
ps2:am android Froyo 2.2(nu stiu daca se merita sa fac upgradul la 2.3 si daca se merita cum sa fac?) Multumesc funda+vot!

2 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

---> Se poate? Eu nu cred ca se poate! big grin

... Trimiteti jocurile de pe telefon in calculator sau in laptop prin bluetooth. Eu asta as face. happy

--> Sper ca te-am ajutat! puppy dog eyes

| MaxKiller911 a răspuns:

Salut! Se poate sa faci asta, uite cum:
1.intrii la setari
2.intrii la aplcatii
3.dai la descarcate sau cum iti pare tie acolo
4.selectezi aplicatia si o sa-ti arate dezinstalare, oprire fortata si mai jos iti arata mutare pe cardul SD, daca iti apare mutare in memoria telefonlui inseamna ca aplicatia este deja pe card.
Sper ca te-am ajutat big grin