| CASAdeTelenoveleRO a întrebat:

Deci am o problema destul de ciudata. Vreau sa plec impreuna cu o prietena in Bucuresti, vreo 4 zile ( cluburi, distractie, panarama etc. laughing))) ) si normal ca ai nostri nu ne lasa. avem 16 ani amandoi. asa ca ne am decis sa le spunem alor nostri ca plecam in tabara la Costinesti. ca acolo era organizat de scoala, si mna, ne lasau. Am rezolvat chiar si ca ai nostri sa vorbeasca cu acei "profi" care erau de fapt niste oameni plătiți ca sa vorbeasca cu ei la telefon. Problema este ca ei vor sa ne duca in ziua plecarii la gara, ca sa vorbeasca fata în fata cu profii si sa se asigure ca am plecat si ca totul e ok. Problema este, cum o sa facem sa scapam de ei si sa nu mai vina la gara, ca dupa ce reusim sa ne urcam in tren, totul e rezolvatlaughing)))) astept sugestii si dau funda!

9 răspunsuri:
| LastKisss a răspuns:

Spune le la parinti ca niciun copil nu vine cu parintii si ca te simti rusinat/a, asigura i ca sunteti destul de mari incat sa va descurcati singuri sa ajungeti pana la gara, daca nu, pune oamenii pe care i ai platit sa vorbeasca sa vina sa joace si acest rol, e cam dificil sincer pentru ca ati bagat amandoi o minciuna destul de grava, nu stiu daca o sa iasa ok, incercati, alte idei nu am, incercati sa vorbiti cu parintii si sa va lase sa mergeti singuri pana la gara ca nu moare nimeni laughing

| Sociopat a răspuns:

Daca vrei tu atat de tare sa fii "rebel" du-te fara voia lor si suporta consecintele.Astfel de patanii ti le amintesti la batranete cu zambetul pe buze. Daca sunteti amandoua fete atunci mai bine nu va duceti nicaieri pentru ca o sa fiti violate si/sau omorate.

| Claudes a răspuns:

Spune-le ca te faci de ras daca vin si ei cu tine / voi. Daca insista le spuneti ca si colegii vostri fac la fel, daca tot insista, spuneti ca acei 'profesori' au amanat / anulat excursia. Funda?

| BornToBeLoved a răspuns:

Zii ca au jnsista parintii prietenei sa va duca ei sau ca v au asigurat ei un autocarhappy ceva de genu! Distractie!

| Hakuouki a răspuns:

Oh, ce de bani ai risipit, copii din ziua de azi sunt mai creativi, dar mai parsivi, inselatori, mincinosi, daca ai oo si esti tare, du-te fara sa-i anunti, atunci sa vezi adrenalina sau si mai bine, cand vei lua bataie pe acolo atunci se va vedea daca ai sau nu oo.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Generatie de distrusi

| blackspygirl a răspuns:

Tie ti se pare amuzant dar de fapt nu e! De ce sa faci o prostie iar dupa sa suporti consecintele? Mai bine spune-le adevarul si duceti-va si voi macar cu un verisor sau un foarte bun prieten (baiat) sa nu patiti ceva

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| CASAdeTelenoveleRO explică:

De fapt... suntem un baiat si o fata... dar nu e problema de ce am putea sa patim... ci de cum rezolvam problema...