| musicfan a întrebat:

Deci, am si eu o nelamurire...Sa spunem k pe 14 iunie este aniversarea mea de cand sunt cu prietenul meu. Cum se calculeaza? adica numar saptamanile sau in fiecare luna pe 14 este aniversarea noastra? eu pana acum calculam in urmatorul fel: 14 iunie este martzi, in fiecare martzi aveam o saptamana, dupa 4 martzi aveam o luna. Am gresit cumva, si se calculeaza ca in fiecare luna pe 14 avem o luna? Scuzatzi stupiditatea intrebarii.

1 răspuns:
| ssmilexD a răspuns:

Trebuie sa calculezi zi cu zi deoarece nu toate lunile au acelasi numar de zile. Bafta. Nu-i stupida intrebarea, nu stii/ intrebiwinking!