| Maria204 a întrebat:

Deci:Azi am fost la baie si cand m-am sters a ramas un lichid alb urat mirositor. Ce este?

Răspuns Câştigător
| Coriine a răspuns:

Pai,daca nu ai menstruatie, acest lichid poate sa iti spuna ca acel moment se apropie, insa daca spui ca este urat mirositoare poate fi o infectie; de obicei Candida.Dar aceasta scurgere alba spre galbuie va fi prezenta tuturor fetelor/femeilor pana la menopauza.De obicei isi face "aparitia"cu 1an sau 2 inainte de prima menstruatie, insotita de diferse simptome pe acest parcurs.E diferit de fiecare corp.happy
Pupici!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E secretie vaginala big grin oricum sunt sigura ca mama ta stie mai multe si iti poate explica happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva normal...care ar putea sa te atentioneze ca dupa o vreme o sa-ti vina menstruatia dar asta poate dura si 2 ani.lichidul este un semna ca tu te dezvolti si ca esti sanatoasa nu e motiv de ingrijorarewinking