| Pikachoo->Ana a întrebat:

Deci: ieri am venit de la tara de la varumiu

Si acolo am cunoscut un baiat super frumos e putin mai mare ca mine.Si a inceput sa-mi placa de el.

Eu mai rusinoasa... mi-a fost rusine sal intreb ceva, sau...asa ca nu am vorbit deloc.

Si faza e ca eu numai am cand sa ma duc pe acolo, ca matusemea e la servici, verisorii mei numai stau la tara(acolo erau bunicii lor unde am fost)si pana la anul la vara nu mai am cand sa ma duc la tara.

Si de ieri de cand am venit ma gandesc numai la el.Si nu stiu ce sa fac, aici nu am niciun prieten, stau toata ziua in apartament, pe afara nu am cu cine sa ies.

Si de fiecare data cand ma gandesc la el incep sa plang.Si el fiind mai tupeist ma gandesc ca daca ar fi vrut sa vorbeasca cu mine mi.ar fi zis ceva, sau poate i-a fost si lui rusine?

Ce sa fac? FUndacrying

3 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Pune`i pe verii tai sa ii ceara id`ul.si tu o sa vorbesti cu el pe mess, va cunoasteti mai bine si o sa ii spui ca il placi. Apropo laughing il ador pe pikacho love struck

| Antonik a răspuns:

Nu este o greseala sa fii rusinoasa.La momentul de fata ar fi trebuit sa ii spui ceea ce simteai. Indiferent cat de tupeisti sunt unii, nu isi pot exprima sentimente intotdeauna.
Sper ca norocul va da peste tine si vei mai merge la tara si te vei intalni cu el.
Nu fii suparata, nu se stie niciodata!
Pup:*

| blondabex a răspuns:

Iti spun ca cu rusinea nu rezolvi nimic. Du-te mai bine la el si spune-eu in fata