| FataDinVecini a întrebat:

Deci in prezent am 14 ani, acum 4 ani aproximativ m-am apucat sa joc un joc, metin2 si acolo am cunoscut un baiat [atunci avea 12, acum are 16] si am continuat sa vorbesc cu el si pe mess si la telefon and stuff, am vorbit aproape 2 ani incontinuu, apoi timp de un an am vorbit tot mai rar si el a disparut.Nu mai raspundea la telefon, nu mai intra pe mess.Acum cateva luni am intrat din nou pe id-ul vechi si l-am vazut ca imi lasase un mesaj offline legat de un joc.Atunci i-am spus sa ma aununte cand intra si chiar atunci a intrat.
Mi-a zis ca i-am lipsit, la fel i-am spsu si eu si in cateva zile am ajuns sa formam un cuplu.Totul bine si frumos, pana ma anunta ca se va muta in spania unde nu are net si chestii, am vorbit cu parintii lui si pana la urma l-au lasat sa ramana cu sora lui mai mare.
Peste exact o saptamana, m-a anuntat ca nu mai are sentimente pentru mine si ca si-a gasit alta iubita. Ce inseamna asta si ce e de facut?
Funda; X.

3 răspunsuri:
| Supps a răspuns:

Incearca sa traiesti cat mai putin online si cat mai mult pe afara, cu lumea, cu prietenii, prin cluburi, terase etc. Pe net nu o sa realizezi nimic bun daca stai doar si te joci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti sa schimbi sentimente cuiva.din cate inteleg ca ati vorbit pe mess si prin telefon, deci nu pre des face to face, cred. daca e asa sa stii ca dragostea la distanta nu dureaza

| danyy16 a răspuns:

S-a plictisit de tine.Incearca sa-l faci gelos sa se intoarca la tine.