| Dizzydizz a întrebat:

Deci in ultimul timp ma cert cu diverse persoane din motive stupide.
Dupa ceara, desi e una mica, ma apuca o stare najpa, tremur, sunt tensionata si imi vine sa plang ft repede. Mi se int doar mie?straight face
ce pot face sa numai fiu asa emotiva si tensionata?

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Cred ca esti foarte stresata si la un pas de atacuri de panica.Relaxeaza-te cu o muzica buna, mergi la cumparaturi, la coafor si la masaj, mergi la o plimbare, citeste o carte care te intereseaza, intalneste-te cu prietenele, distreaza-te si uita de griji! Gandeste pozitiv si incearca sa-ti creezi buna dispozitie.

5 răspunsuri:
| viatadecacatt a răspuns:

Si mie mi se intampla ceva de genul.normal ca daca te certi cu cineva iti e gandul numai la asta(aa trebuia sa ii zic asta, ce prost\proasta e.etc). dar incearca sa nu te mai gandesti la persoana cu care te-ai certat si sa faci altceva.

| Farcas a răspuns:

Cred ca e vorba despre o depresie. Cel mai bine ar fi sa mergi sa vorbesti cu psihologul scolii el te poate indruma spre un alt mod de a rezolva aceasta problema cu cearta.

| NuConteazăCine a răspuns:

Esti stresata si te superi usor. Incearca sa eviti pe cat posibil conflictele si sa nu mai fii asa irascibila. Cel mai bine ar fi sa te odihnesti mai mult... sa te relaxezi! Dormi mai mult, fa-ti niste masti faciale, asculta muzica linistitoare... happy

| Dj Boalca a răspuns:

Eu am luat pastile pentru nervi.luam cu pumnul pastilele, nu m-au ajutat cu nimic, cel mai bine e sa te plimbi singura de nebuna

| DannielZMF a răspuns:

Si mie ca baiat mi-se mai intampla ineori!straight face eu atunci ma ajezam undeva si ascutam muzica! ma ajuta foarte mult!big grin.incearca si tu. Poate te ajuta!