| anonim_4396 a întrebat:

Deci lamuriti-ma si pe mine ce este un xbox 360? Ce functii are? Si daca puteti sa comparati un pc cu xbox.

1 răspuns:
| Tequilllla a răspuns:

De ce aș alege Xbox 360:
*Kinect! Este un device extraordinar, însă are și o mare problemă: spațiul! Într-un apartament obișnuit din România Kinect nu merge. Îți trebuie un spațiu de cel puțin 4m*4m ca să-l folosești.
*Xbox Live. Serverele merg foarte bine, dar accesul la acest serviciu se plătește. Te costă în jur de 150-200 de lei/an.
*Jocuri exclusive: Forza, Halo, Alan Wake, Gears of War.
*Jocurile multiplatform au un + grafic în comparație cu cele de pe PS3. Doar dacă ai ambele console conectate la 2 televizoare poți să vezi diferența.

Daca nu e vorba de bani, clar, un computer poate usooor depasi orice consola. Iar intre xbox 360 si ps3, clar xboxul. Sunt o gramada de filmulete in care se face comparatie intre un joc pe xbox si acelasi joc pe play station. In concluzie 1. PC 2. Xbox 360 3. PS3