| Dyingfetus a întrebat:

Deci numai pot,sunt nervoasa. Bunicii mei imi dau de fiecare data, la ocazie speciala ziua mea, sarbatoare etc.Banii. Cred ca am strans la ei vreo 10 milioane.Si mama mi-a luat toti banii! Toti i-a cheltuit si mi i-a luat! Nu ma lasa sa imi dea mie banii ca cica sunt minora si nu tin eu banii la mine ca nu am ce face cu atatia.Si acum 4 saptamani am rugato sa merg la un concert si mi-a zis :Nu am bani.Ce naiba,si banii mei?! Am plans intruna ca nu m-am dus la formatia mea preferata, si pe ea o durea in cot, se vedea dupa fata ei.Si-a batut joc de mine..Deci numai suport! Si nu este ideea ca nu are bani,nu asta e problema ca merge la cumparaturi in fiecare zi, nu stiu ce naiba face atata la cumparaturi.Si isi ia. Ieri a luat un aparat de cafea nou.Ba frate, si banii mei? Era trupa mea preferata.Vai ce nervi am.Si mi-a mai dat bunicul 3 milioane acu 2 zile si maicamea nici nu mi-a zis! Ba frate, macar sa imi zica ca nu are cum sa mi dea acum.Dar ea nici nu imi spune ca mi-a dat banii aceia.
Deci eu nu stiu ce sa ma fac.Mereu cand i-am cerut mamei un aparat sau bilete la concert mi-a zis ca nu.De ce? De de aia si a doua zi bam! A aparut un frigider nou! Banii mei disparuti. Adio concerte din vara,adio laptop nou adio tot ca-s minora si nu pot sa detin bani ca cica imi cumpar droguri sau cine stie ce.(As vrea eu ) Glumesc...
Deci, solutii ceva? Cand vine acasa (ca e la cumparaturi, va dati seama ) as vrea sa o intreb de 3 milioanele acelea, unde sunt? ...Va dati seama ca imi va zice sa "de de aia" urasc asta. Solutiii? Sfaturi? Va rog! Fundaaa! Voturi, va dau!

2 răspunsuri:
| onFire a răspuns:

Buna.
Probabil mama ta vrea sa-ti asigure un viitor cat mai bun.Este nedrept sa-ti ia banii tai.dar a facut-o pentru ca banul te poate ucide.Ea stie ce sa faca cu banii..cumpara frigider nou etc...
De acum incolo incearca sa ascunzi banii fara sa afle ai tai pentru ca s-ar putea sa nu aiba incredere in tine si sa ti ia again. Sfatul meu este sa vorbesti cu parintii tai spunandu-le ca esti o fata matura care stie ce sa faca cu banii. Sper ca te-am ajutat happy

| StayChill a răspuns:

Mie mi-a furat banii de ziua mea! asta e crima! ce au mamele cu noi? si stai, ca eu luasem 10 la ultimul test, si promisese ca de ziua mea imi ia ce vreau eu, dar nu eram proasta sa o cred.nu vreau sa ti se para prea dur, dar nu e bine sa ai incredere in parinti.mereu te vor dezamagi, asa ca:
1.nu le spune secrete!
2.ascunde mereu banii de ei!
3.niciodata sa nu ii iei a rost dupa ce iti fura ceva (nu de alta, dar va iesi raaau)
si pentru problema ta:
ascunde banii undeva, de exemplu sa ii pui intr-o punga (portofelul e prea mare) si lipeste-i deasupra unui sertar.nici draq nu da de ei! :d