| imposiblegirl a întrebat:

Deci sa incep cu inceputu:stau de anul trecut cu un tip in banca. tipu are prietena si tipa e disperata sa nu stea nimeni pe langa el.inainte sa stau cu el in banca nici nu ma vedea, pot spune ca eram invizibila pentru ea, dar de anul trecut de cand am inceput sa stau cu el in banca venea la mine sa ma pupe pe obraz si alte chestii care sincer pe mine una m'au surprins.am auzit de la alte persoane ca zicea chestii de genu:"i'a uite'o unde e el e si ea, toata ziua sta dupa el"si alte d'astea.eu cu el suntem buni prieteni si el mi-a cerut sa stau cu el, adica nu m-am dus eu sa il intreb. si acum ea care ca ma considera o amenintare da' nu stiu dc. se uita urat la mine ...si eu vreau sa ii explic ca nu are de ce sa ma considere o amenintare ca noi suntem decat prieteni. vreau sa fac treaba asta nu sa fiu pritene cu ea ci ca sa raman prietena cu el.ma gandeam sa ii zic lui sa vb cu ea dar nu stiu daca e bine.as dori sa ii explic eu. daca puteti sa imi dati o idee cum as putea sa o fac sa inteleaga ca nu are de ce sa se teama.(chiar daca il plac nu as strica o relatie cre are aproape un an)fundita.am nevoie de un sfat cat mai repede

2 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Nu vorbi cu ea,ci cu el.El o poate calma,o poate face sa inteleeaga ca nu are de ce sa fie geloasa, sau, muta-te cu altcineva.

| Ammeea a răspuns:

Cand o mai vezi singura, vorbeste deschis cu ea. explica-i ca sunteti doar prieteni.sau muta-te din banca.