| axelmatei a întrebat:

Deci stiu ca poate suna stupid, dar la ce te ajuta daca ai atestat de informatician? (acela pe care il primesti la sfarsit de clasa 12 a daca ai facut mate-info )... Daca nu stiti nu scrieti asa vrajeli ce va trec prin cap.

Răspuns Câştigător
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Ca orice diplomă, trebuie să o arăţi angajatorilor. De exemplu te poţi angaja prin locuri în care se cer studii de programare în informatică, dar astfel de cazuri sunt destul de rare, având în vedere că se caută mai degrabă absolvenţi de facultate de informatică. Deci are valoarea unei diplome, cam asta este, aşa că ar fi de preferat să o ai.

2 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Atestatul - atestă/denotă că ai cunoştiinţe la bază, în domeniul respectiv. Bineînţeles, în funcţie de - tu vei dispune sau vei avea avantaj/intrare în job-ul respectiv/ales.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E necesara si fi sigur ca daca urmezi o facultate si te angajezi pe IT o sa-ti ceara aceasta diploma sau o alta diploma care sa ateste pentru ei ca ceea ce ai scris tu in ceva chiar stii ceva nu esti frectie