| noname_4196 a întrebat:

Deci...sunt o adolescenta de 17 ani, am un iubit la care tin, am activitati specifice varstei dar am si o problema de care nu stiu cum sa scap. ce sa fac..sunt indragostita de un barbat mult mai mare decat mine ( are peste 30 de ani). Pe langa scoala am un mic job iar aici dau de el deci sunt nevoita sa-l vad zilnic mai putin in weekend. Este un barbat frumos, prezentabil, foarte amuzant, calm, intelegator foarte implicat pune mult suflet in munca pe care o face si pe deasupra mai e si singur ( necasatorit sau fara vreo relatie serioasa ) din punctul meu de vedere are toate calitatile pe care o femeie si le poate dori de la un barbat..am dat cam multe detalii despre el lucru care nu cred ca va prea interesa dar nu ma pot opri in al lauda. Nu stiu ce sa fac sunt constienta ca acest barbat nu se va uita vreodata la o adolescenta dar eu sunt indragostita pana peste capstraight face la job nu pot renunta poate asa daca nu il mai vad il uit dar chiar nu pot am nevoie de acesti job. Daca as avea curaj, tupeu i-as spune ce simt dar sunt foarte timida va rog ajutati-ma cu un sfat ceva nu am cui sa ii spun ce mi se intampla, ce simt ajutati-ma voi va rog. stiu ca va trece dar pana atunci eu chiar sufar.straight face ies cu prietenul meu tin la el incerc sa uit de acel barbat dar nu pot.Nu pot straight face

5 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Cred ca partea cea mai proasta din toata chestia asta e ca ai si prieten, pentru ca pe langa tine, mai sufera si prietenul tau, sa nu crezi ca el nu observa chestiile astea la tine, chiar daca nu ti le spune.
Sfatul meu, este ca daca prietenul tau te iubeste si esti sigura de asta, sa lupti pentru iubirea lui, daca nu poti, mai bine lasa-l, nu il mai fa sa sufere si el pe langa tine, pentru ca poate nu merita.
Cat despre barbatul respectiv, daca si tu esti constienta ca o relatie intre voi doi este imposibila, lasa-l in pace, prefate ca nu exista, trebuie sa poti, numai sa vrei. Nu e nevoie sa renunti la job pentru asa ceva, ai face o mare prostie, trebuie doar sa iti impui sa il uiti si sa te gandesti doar la prietenul tau care e langa tine si de care trebuie sa ai grija.
Daca totusi nu poti sa il uiti, cum spui tu, renunta la iubitul tau si spune-i celuilalt sa simti, nu are rost sa suferiti toti, pentru ca tu esti indragostita de altul.

| Liviu a răspuns:

Ehe, e vulpe batrana omu ala, e trecut prin astea, e rodat pot spune.
Nu ca tine ca mine, dabi la inceput de drum.
Asa sucesc si eu capu la pustoaice de 14 15 ani.
Totusi e varsta care... sa fim realisti
El gandeste mult mai sa zicem... 'viclean' happy

| Nolkyz a răspuns:

Nu rezolvi nimic dacă nu îl vei mai vedea. Nu îl uiţi astfel. În situaţia în care eşti, trebuie să laşi timiditatea la o parte. Măcar într-o mică măsură.

| rexxx a răspuns:

Prima data desparta-te de iubitu tau te minti si pe el si pe tine dupa aia aduna-te si gandeste-te ca el la varsta lui vrea copii vrea familie viata ta frumoasa abia incepe nu te lega de pe acum

| Ovidium25 a răspuns:

Nu vreau sa te dezamagesc dar relatia voastra ar fi aproape imposibila. el are mentalitate, ocupatie, pasiuni si probabil ca o aventura e tot ce poti obtine de la el. esti constienta ca are aproape dublu varsta ta. asta ar trebui sa-ti dea de gandit ce aveti in comun in afara de munca... daca prietenul tau te iubeste eu zic sa lupti pentru el, poate nu vei mai avea ocazia sa fi iubita la felwinking