| anonim_4396 a întrebat:

Sunt foarte confuza! Oare sunt pe invers? Am 19 ani.
Sunt cam timida, mai ales cand e vorba de baieti si nu prea am baieti prieteni. Deci, nu m-am indragostit niciodata si nu am avut nici iubit, am avut asa pasiuni, dar niciodata indragostita, sunt sigura.
Profesoara mea de engleza, care imi e ca o mama, m-a intrebat cand i-am spus acest lucru (ca nu am avut pana acum prieten si ca nu m-am indragostit) daca sunt pe invers. Am zis clar nu, si nu am bagat de seama, ceva timp a trecut si s-a reajuns la aceeasi discutie si m-a intrebat din nou.Din nou am negat, dar de atunci am inceput oarecum sa fiu mai constienta de prezenta fetelor din jurul meu, fiindu-mi frica sa nu fiu pe invers.
O data am dormit la o prietena si am ajuns foarte constienta de prezenta ei. Si de atunci cand sunt langa ea simt ca am o apasare pe piept, dar nu stiu daca e din cauza fricii ca as putea fi pe invers sau mno...stiti voi. Dar nu e tot timpul asa, doar cand imi aduc aminte de faptul ca as putea fi pe invers. Si am observat ca doar cand sunt langa ea simt aceea apasare nu si la alte fete.
Ea a avut prieten si nu am fost geloasa deloc, dar nu stiu daca in mod normal as fi geloasa, cum nu am fost pana acum indragostita.
O cunosc de aproape 4 ani si de 3 ani am devenit cele mai bune prietene, iar cand am inceput sa ma gandesc ca as putea fi pe invers a fost anul trecut cam prin noiembrie, pana atunci nu am avut absolut nimic.
Credeti ca sunt pe invers? Va rog ajutati-ma! Multumesc anticipat!

13 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Ce pot spune, viata merge inainte.Numai tu stii ce e in sufletul tau, nu citi o carte dupa coperti.Nu te subestima happy Uneori ne subestimam, si nu ne place rezultatul, uneori e unul care ne bucura alteori e unu care ne ingrozeste.Multi fac din tantar armasar,sanatate sa fie,e alegerea tahappy Nimeni nu iti poate ingradi alegerea teoretic,ca practic,o sa te lovesti de usi inchise mereu happy E nasol sa simti 'sageti' din privirile oamenilor peste tot, personal am simtit asta de putine ori, insa cui ii pasa? O sa gasesti acel barbat care o sa te faca sa vibrezi la fiecare privire, o sa te 'incalzeasca' doar din gesturi fara sa te atinga, o sa te faca sa simti socuri electrice :^^ stai linistita.

| mihai69 a răspuns:

Poate da, poate nu. Clar nu sunt destule date (și nici tu nu ai destulă experiență) pentru a putea da un răspuns 100% sigur.
Ai răbdare și nu te speria - dacă e să fii „pe invers", asta e! nu ești nici prima, nici ultima. Încearcă între timp să nu mai fii așa speriată de homosexualitate, chiar dacă te privește sau nu în mod direct. Și cei care sunt gay, nu au ales să fie așa - pur și simplu s-au trezit că nu sunt atrași de sexul opus. Și în afara acestei diferențe, sunt la fel de oameni ca și restul lumii!
Așadar, fii mai optimistă! băiat sau fată - sigur există și pentru tine cineva!winking

| OldSoul a răspuns:

Stai calma, nu esti pe invers, poate esti doar nehotarata sau nu ai gasit baiatul ideal tie, stai calm si nu te mai gandi la prostii de astea.

| Doub a răspuns:

Nu, nu esti.
Nu-ti mai face atatea idei tampite.

| SkyPilot a răspuns:

Nu ai gasit baiatul potrivit. Nu ai motive sa te crezi pe invers.

| Alcyon a răspuns:

Profesoara aia ti-a bagat prostii in cap. Nu esti pe invers, pur si simplu n-ai intalnit persoana potrivita. Incearca sa-ti gasesti pe cineva, fiindca singuratatea te poate face s-o iei putin razna.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate esti sociopata, stii tu, nu simti nimic.

laughing glumesc glumesc, oprestete din scris cuvinte "dulci". inca nu ai simtit nimic pentru un baiat pana acum asta e tot. ti-a facut macar un baiat "curte"? te-a invitat un baiat afara pana acum?

| madalynagirl14 a răspuns (pentru anonim_4396):

A fost unul, dar de el chiar nu mi-a placut deloc. Si in rest, nu prea.

| anonim_4396 explică (pentru madalynagirl14):

Daca erau mai multi poate gandeai altceva dar asa. cu timpul o sa vezi tu ce si cum

| Țoglă a răspuns:

Nu ești pe invers. Simți apasarea aia în piept doar pentru că îți este foarte apropiată și îți vin alte gânduri.
Nu-ți zic să scapi de timiditate, dar așa cum ești tu, încearcă să te mai bagi în seamă și cu băieții.

| madalynagirl14 a răspuns (pentru Țoglă):

Cum adica alte ganduri?

| Țoglă a răspuns (pentru madalynagirl14):

Adică ai început să te gândești cât timp ai stat în preajma ei exact ce ai scris mai sus.

| Ionut_Alex_George_1985 a răspuns:

Până nu vei incerca si cu fata si cu băiat nu iti poti da seama. Anyway daca mai intri pe TPU si vezi acest răspuns, inscrie-te pe Facebook in grupul lgbt Romania