| luanaoana99 a întrebat:

Deci TPU, parintii mei au divortat cand eu aveam 6 luni eu ramanand cu mama.Au divortat deoarecea tata a inselat-o pe mama..acest lucru si-a pus amprenta asupra mea destu de tare intr-o dimineata era iarna si am vazut un tata cum se joaca cu fiul lui in zapada si ma gandeam ca eu nu am facut asta nici odata si am fugit plangand ..am tinut legatura cu tatal meu dar nu pot sa ii spun ce simt pentru ca imi e rusine.el ne mai da bani ca sa ne descurcam dar in ultima perioada simt ca incearca sa se apropie cumva de mine ..si eu vreau asta dar parca nici nu vreau sa uit sa nu a fost langa mine atata timp si am suferit mult din cauza lui ..nu am avut cui sa imi impartasesc afectiunea..de un an in coace ma chinui enorm sa fiu populara sa am cele mai misto haine sa fiu deasupra tutoror colegilor mei doar pentru faptul ca ma simt oricum diferita de ei si lucrurile astea compenseaza putin..precizez ca am si o sora vitrega din partea tatalui meu care s-a casatorit cu femeia cu care a inselat-o pe mama dar stiu ca fetita nu are nici o ina si o iubesc si ma iubeste enormhappy ce sa fac in situatia asta?

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Încearcă să nu te amărăşti, să fii deasupra, să nu-ţi creezi complexe, din cauza adulţilor care nu au ştiut să-ţi arate că te iubesc şi să-ţi satisfacă nevoia de afectivitate, de grijă şi protecţie necondiţionată, atât de firească şi necesară în cazul părinţilor. Tu nu ai nicio vină. Încearcă să creşti frumos, să dăruieşti dragostea celor care merită şi să nu repeţi greşelile lor.

| LoveTenis a răspuns:

Sa nu iti fie frica sa te apropi de el.Lasa-ti inima sa decida. Daca tu simti ca e rau nu te apropia si daca simti contrariul apropria-te de el.Este foarte bine ca iti iubesti surioara vitrega fiindca ea e ultima care are vina.Si sa stii ca nu te ajut cu nimic sa fii populara.

| SpookyKid a răspuns:

Sa nu mai incerci asa din greu sa fii populara ca nu sfarsesti numai prin a fi penibila, inearca si tu sa te apropi de tatal tau ca pana la urma e sange din sangele tau chiar daca a facut ce a facut.Stiu ca i-ai simtit lipsa dar poti sa compnsezi asta vorbind acum mai mult cu el si sa strangeti o legatura mai puternica.Nu mai inceca sa iesi atat de mult in evidenta si nu o zic in nume de rau dar nu este bine sa incerci sa fii superior altora