| All4QuestionS a întrebat:

Deci, vorbesc cu o fata de aproape o saptamana. Ea ma place si eu o plac.Dar ea zice ca nu-mi dau interesul, ca nu ii arat ca o plac, zice ca nu intreb despre ea sa o cunosc mai in detaliu, Dar eu nu stiu ce pot sa o intreb, despre ce sa discutam, ce sa ii zic./ sa ii fac ca sa ii arat ca o plac. Deci am nevoie de niste subiecte de discutie, intrebari care sa ii le adresez si pe care sa putem purta o discutie mai lunga, pentru ca aceasta relatia a devenit deja un pic plictisitoare si as vrea so stimulez dar nu stiu cum,(Ea locuieste mult mai departe de mine, ea sta la targu mures eu la Buzau ), pe facebook ne-am cunoscut. Daca va mai intereaza ceva decisiv, ziceti intr-un raspuns si va zic. Dau funda celui care imi da cele mai multe subiecte de discutie si/sau intrebari

2 răspunsuri:
| Satango a răspuns:

E foarte simplu. Această fată vrea ceva serios, faptul că îţi cere să socializezi mai mult e şi o dovadă că ştie ce vrea. Doar prin comunicare un cuplu se cunoaşte mai bine şi devine mai rezistent. Subiecte de discuţie? Întrebări? Nu. Totul vine de la sine. De la : ''- Bună! Ce faci? '' ajungi la '' -... Acesta e secretul meu şi mă bucur că am putut să ţi-l împărtăşesc ţie''. happy

| αλεχανδρα a răspuns:

Pai am avut aceeasi situatie. Deci ai putea sa vorbesti despre ea (mult ), sa o intrebi se familia ei, sa o intrebi care sunt lucrurile care o fac fericita, cine o face sa zambeasca cel mai mult, ce vrea sa faca cu viata ei, cum se vede ea peste cativa ani sau cu cine? smug intreab-o de cate ori are treaba daca o poti ajuta, vorbiti despre ce iti vine in minte. absolut orice ai nu uita de micile intrebari subtile sau de micile cadouri.Ai grije sa se simta protejata ..fi pentru ea mereu acolo cand are nevoie de cineva fi tu acel cineva. Asa sigur ii demonstrezi ca tii la ea.
Acum problema e ca ..nu vreau sa te sperii dar din moment ce nu prea mai stiti ce sa vorbiti ..relatia voastra si-a pierdut pasiunea. Acum depinde de cat de apropiati sunteti. Baftaaa