| best1people a întrebat:

Ce subiecte de studie presupune UMF Targu Mures? Stiu ca in primul an se invata n ceaiuri,dar in afar de acestea ce se mai invata, dar in ceilalti ani?
Multumesc!

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

UMF Targu Mures are mai multa facultati, cu programe diferite de studiu. Are facultati de medicina, de stomatologie, de farmacie, colegii de asistență medicală generală, Balneofiziokinetoterapie și recuperare, Nutriţie şi dietetică, Tehnică dentară, Cosmetică medicală și Tehnologia produsului cosmetic. la care din acestea vrei sa stii ce se studiaza?

| best1people explică (pentru Brigaela):

Scuze ca am uitat sa specific ....la farmacie (farmacist NU asistent)

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In primul an faci foarte multa chimie, multa fizica, foarte multa botanica (nu ceaiuri, ci botanica stiintifica) si ceva anatomie, chiar cu cateva ore de disectie.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi detalii în "Planurile de învăţământ/Fişele disciplinelor/Orar" la linkul oficial :
http://www.umftgm.ro/......amant.html

Toate cele bune.