| yoo_6578 a întrebat:

Deci vreau sa va pun o inrebare mai sentimentala pentru mine si sper sa nu ma credeti o fata rea sau care umbla dupa baietii asa pentru intrebarea pusa mai-ininte dar nu stiti povestea este foarte complicat si cine a spun ca nu am fost protejata?! dar in fine sa va pun urmatoarea intrebare la care sper sa raspundeti cat mai repede deci:am un prieten cu care sunt de ceva timp, pai stiti pana acum am rezultate bune la invatatura dar el nu prea (a avunt pana in clasa a 5 dar dupa aia a inceput sa se lase si acum fumeaza dar nimic mai mult) si eu pe zi ce trece il iubesc tot mai mult dar nimeni nu stie de relatia noastra doar cea mai buna prietena a mea si cel mai bun prieten al lui doatr atat pentru ca parintii mei nu m-ar lasa niciodata sa fiu cu el pentru ca au o parere rea despre ei si stiu asta sigur pentru ca intr-o zi am deschis discutia despre el sperand sai pot spune dar auzind ce a spus despre el m-am razgandit pentru ca nu m-ar lasa sa fiu ca el in continuare si credeti-ma nu mai stiu ce sa fac pentru ca este foarte greu sa ne tot ascundem va rog sa va dati cu parerea si sa nu va bateti joc...sad

Răspuns Câştigător
| an0nim_8483 a răspuns:

Mda anka stiu cum este fff greu sa ai un prieten pe care iubesti si parinti sa fie impotriva dar ce sa facem eu zic sa mai astepti putin pana o sa cresti si sa incerci sa ascunzi in continuare relatia daca poti pana o sa mai cresti si parinti tai o sa-ti dea voie sa faci mai multe lucruri si atunci sa iesi ca el si sa le spui parintilor pentru ca atunci cred ca o sa te lase poate ca acum spun ca tu nu sti ce faci si prostii de-astea...

happy:*:*pup

4 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Draga Anka, nu exista parinte care sa nu vrea binele copilului sau.Asadar, cel mai intelept lucru este sa vorbesti cu ei si sa tii cont de parerea lor. Daca parintii au o parere rea, e bine sa afli si motivele lor.Numai bine.

| Carlaaa a răspuns:

Cred ca in momentul de fata nu invatatura e problema lor... Ma abtin de la comentarii.

| Lorena a răspuns:

Bunahappy
Eu consider ca trebuie sa le spui parintilor, mama ta te poate ajuta.
Poate o sa inteleaga si ea ca va iubiti, pentru ca si ea a fost adolescenta si stie cum e.
Sper sa nu iti spuna pe cine sa iubesti, e treaba ta.winking
Bafta, cu parintii!kiss

| yoo_6578 explică:

Mda dar eu sunt sigura ca nu ma vor lasa sa mai fiu ca el deoarece spune ca imi va lua atentia de la ivataura si din astea pentru ca si acum mi-au zis sa nu ma gandesc la nici un prieten ca in niciun caz nu ma vor lasa sa fu ca el sau nu vor accepta aceasta relatie

PS:va dati seama sunt profesionista am reusit sa ascund asa de bine aceasta relatie aproape doi ani si as vrea sa nu o mai tin ascunsa deoarece mie mi se pare de treaba de gasca frumos si toate parerile bunecryingcryingcrying