| anonim_4396 a întrebat:

Deci stiti ca imi placea de o fata si am incercat sa vad daca ma place si ea sau nu. A spus ca nu...In fine.Ne-a venit o noua colega(o cheama Patricia)la noi in clasa(a venit la inceput de an)si e destul de draguta.Azi n-a venit la scoala si am inceput sa imi fac griji, imi place pur si simplu prezenta ei.Cred ca o plac.Acum ce fac? E genul mai timid si nu prea iese din banca.Cum sa ii spun ca o plac? Please help! O plac foarte mult.

Rog seriozitate(din noutongueS:cititi-mi vehcea inrebare)Poate credeti ca sunt un baiat care umbla dupa fete dar nu sunt.Nu stiu cum dar a trecut o luna si la inceput nu o placea.In saptamana. asta a inceput sa imi placa de ea.

Ea la scoala e glumeata si amuzanta, stie sa rada la glume, dar cand sunt pe seama mea se enerveaza cam tare...:XOdata mi-a facut cel mai bun prieten o gluma, ea a luat-o in serios si a sarit pe el mai mai sa il bata si alta nu.happyCred ca acolo se ajungea daca nu ii desparteam. Ea mai iese uneori din banca(ps:ea e pe diagonala mea chiar in fata mea)si vine la banca mea, si mai sa sara peste mine.happyDar de cateva ori m-a auzit spunand ca nu e genul meu(incerc sa nu se afle)dar doar o tachinez. Ce sa fac? Credeti ca ma place? Cum sa ii spun ca o plac(fiindca ultima data cu alta fata am dat-o-n bara rau de tot!)

Răspuns Câştigător
| kaylla a răspuns:

Cred ca ar fi cazul sa porti o discutie serioasa cu ea. Nu e o rusine sa placi pe cineva. Nu mai fi rau! Nu o mai tachina! Incearca sa o surprinzi cu lucruri placute! Ia-i si tu apararea, fii dulce cu ea, bland, cald si poarta-te cat mai frumos!

5 răspunsuri:
| uNNe a răspuns:

da te place
iau de o parte si spune-i ce simti big grin bafta va potriviti

| LiviuAlan a răspuns:

Scuza la greseli

| LiviuAlan a răspuns:

Sa stiti ca eu nu dau funda dupa primul raspuns(astept vreo 3-4)

| metalinblood a răspuns:

S-ar putea sa te placa asa ca nu ezita, spune-i ceea ce simti cu adevarat.

| Arri16 a răspuns:

Ei..sti cum se spune: "Cei care se tachineaza se iubesc", nu e intotdeauna asa dar in majoritatea cazurilor se mai intampla..primele dati incearca sa vorbesti foarte mult cu ea (pe facebook, messenger, telefon chiar si la scoala) si sa ii devii un foarte bun prieteni iar asa te va lua in ochi buni:* doar dupa ce crezi tu ca te intelegi indeajuns de bine cu ea (nu dupa 2-3 conversatii) poti incepe sa ii faci alte avansuri sau complimente dar nu de prost gust cum ar fi: "ce cur misto", "fain decolteu" etc.:* intreab-o si tu daca nu vrea sa iesiti la un suc, o pizza, un film sau pur si simplu afara pe banca la o poveste.
Mult succes!>big grin