| anonim_4396 a întrebat:

Decii......eu am ESET NOD32 Antivirus 5 nu stiu cat e de bun. in seara asta un prieten m-a intrebat daca am auzit de keylogger si i-am zis ca nu si el a zis ca este un fel de program prin care afla toatee parolele de pe un pc. si a zis ca are si el unul. vreau sa stiu daca poate sa imi afle si mie parolele sau ce fac eu pe pc cu ajutorul acestui program?
PS:nu ma pricep la calculatoare mai DELOC laughing) noroc ca am un var care se pricepe si mai vine pe la mine sa vada ce a mai patit pc`u meulaughing))

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

1. Vezi ce este un keylogger aici
http://www.securitatea-informatiilor.ro/......r-267.html

2. Ca sa fi sigur ca nu te ''pricopsesti'' cu unul trebuie sa fi doar atent si NU DESCARCA NIMIC de pe messenger, skype sau alte chaturi online, poze, fisiere, arhive chiar daca ti le trimit ''prietenii'' tai.Am pus prieteni in ghilimele pentru ca acela care urmareste sa iti trimita un keylogger sa te spioneze nu e prieten cu tine. Descarci doar de pe site-uri oficiale sau surse sigure daca vrei un program sau intrebi aici pe TPU.In general majoritatea antivirusilor detecteaza un keylogger. Eset-ul e bun asa ca keep calm.
Bafta!

1 răspuns:
| DavidTTwowTT a răspuns:

Keylogger este un program care iti inregistraza toate butoanele pe care le apesi (dupa cum ii spune si numele)laughing.
Acesta poate fi loat in fiesiere de toate felurile de pe orice fel de site...
Si inca ceva nu te loga la NetCafe ca si aia au keyy instalat laughing Si mie mi'au furat un cont oh go on Bafta