| gaby_6273 a întrebat:

Deeci :
As vrea sa-i fac fostei mele prietene [era cea mai buna prietena, daca cititi si intrebarile mele o sa va dati seama ] un fel de citat pentru ca suntem certate de un an [asa consider eu pentru ca nu prea mai vorbeste asa de mult cu mine]. Acum inventeaza [cred eu] tot felul de minciuni doar ca sa nu ma mai vada. Citatul vreau sa fie gen: De ce nu-mi zici totul 'verde-n fata' si ma tot minti de parca as avea doi ani? Eu am incercat sa repar prietenia cu ea dar se pare ca nu vrea [mi-a zis ca nu poate iesi in oras deoarece e pedepsita pana cand incepe scoala].
Niste sfaturi? Sa-i mai trimit si citat? Chiar nu stiu ce sa fac, prietenia cu ea e atat de dificila.

2 răspunsuri:
| CaleMercury14 a răspuns:

Stai putin ce esti un copil mic sau ce? ce fel de c*c*t sai faci draga coboara cu picioarele pe pamin vb cu ea asa din suflet si intreab-o fara nici un santaj de ce anume asa se comporta >>si pe linga asta ce nu mai ai prieteni? fa-ti multi altii si las-o balta >>poate este suparata pe tine>>poate tu i-ai facut ceva care nu se iarta si se teme sa-ti spuna asta in fata>>poate problema e i n tine si nu in eaasculta-ma pe mine si fa ce-ti zic>>>

| Irina_3405 a răspuns:

Buna.Cel mai bine e sa vorbiti face to face si sa va spuneti tot ce nu ati reusit pana acum.Eu zic sa ii spui ca ai vrea sa vorbiti si sa va spuneti odata totul chiar daca o faceti pentru ultima oara si asta duce la sfarsitul prieteniei voastre.Macar tu incerci. Daca ma intrebi pe mine chestiile astea nu se fac,ma refer aici la mintit si ignorat.Dar poate ar trebui sa ii acorzi prezumtia de nevinovatie, poate nu te minte, dar daca o face atunci ar trebui sa te gandesti serios daca merita.Sun-o si spune-i ca vrei sa vorbiti! Spune-i sa iti spuna daca nu mai vrea sa fie prietena ta si o sa intelegi dar sa nu se ascunda si sa fuga(stim noi ce persoane fac asta iar tu credeai ca nu e). Take care. happy