| Dulicaaaa a întrebat:

Deeeci am am o maaareeeeee chestiiie care eu nu o inteleg :o3.Super glue-ul: de ce nu se lipeste de interiorul tubului in care este vandut? pai k nu imi dau seama dau fundulitzzza pentru cel care imi explica in asa fel in cat sa int3leg si eu:o3 pwwwwp:X:X

3 răspunsuri:
| Pisiiii a răspuns:

Tubul este facut in asa fel in cat sa nu se lipeasca

| patriciaxd a răspuns:

Super glue se intareste cand ia contact cu oxigenul. e o reactie chimica la mijloc. inainte sa il desigilezi in tubul ala nu se gaseste oxigen, corect? e vid.
d'asta atunci cand nu-l folosesti mai mult timp dupa ce l-ai desigilat se usuca si devine inutilizabil.
am ajutat? *.*

| andreiTheDJ a răspuns:

Pai nu se lipeste pentru ca in interiorul tubului nu este aer si se lipese doar daca este in contact cu aerul