| GeorGEBlaCKRidER a întrebat:

Deoarece sunt adolescent am posta intrebarea aici.As vrea o intrebare de la cei care au biciclete de ani si preferabil care au testat mai multe biciclete si in diferite situati si terenuri.Deci eu fiind mai greu nu pot umbla cu o bicicleta cu cauciucuri inguste (la actuala e umflata la 2 atmosfere si se lateste in lateral ca si cum nu ar fi umflata) si imi trebuie sa aiba cauciucul mai lat decat cele "off road" ale bicicletelor de 2-3 milioane. Cerintele sunt urmatoarele:SA aibe obligatoriu frana pe disc, suspensie chiar daca doar pe spate, scaunu sa se poate strange tare(pentru ca n-am chef sa trebuiasca sa-l sudez din cauza ca se tot misca in fata spate) preferabil scaun mai lat sa nu-mi zdrobeasca "bijuteriile" sa aiba viteza, sa fie durabila si cel mai important pana in 2-3-4Mil MAXIM, preferabil pana in 3 pentru ca pasiunea mea e motociclismul si adun bani pentru asta, bicicleta pentru drumuri scurte si cand ma mai apuca chefu de plimbat.Astept sfaturi despre marci, modele, siteuri etc.

Răspuns Câştigător
| rutanklan a răspuns:

La banii aia si cu cerintele alea poti doar o bicicleta uzata sa iti iei. Nu sunt rele daca sunt aduse de afara. O bita uzata sin 94, 95 ti ar di suficienta, marca nu prea conteaza la varsta aia.