| anonim_4396 a întrebat:

Din ce cauza a murit Mihai Eminescu?happy

14 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Unii au zis ca avea sifilis...acum...nu se prea stiehee hee.big grin

| MM a răspuns:

In liceu ni s-a spus ca din cauza ca era un geniu, a innebunit si a murit laughing Ce mentalitate poti sa ai, cat de inchis poti sa fii, ca profesor, sa nu le poti spune unor elevi de 15-16 ani motivul real al mortii lui Eminescu? Sifilis.

| Irina a răspuns:

Iti spun eu sigur ca de sifilis dar se ascunde treaba asta pentru a nu-i stirbi imaginea.

| sy46 a răspuns:

Profa de romana ne-a spus ca din cauza ca avea tuberculoza, insa e doar o varianta, din celelalte nesigure care sunt.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Avea silifis, ii placea viata big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A fost lovit cu o piatra in cap

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

SALUT PRIETENI sunt profesor romana cauza moartei este sifilisul el a intrat in contact cu o femeie de nivel mai jos (pe limbajul vostru curvalaughing )asta a fost cauza moartei lui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mihai Eminescu a murit din cauza singuratatii si din cauza cancelului

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Findca a avut o boala

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ii placeau bagaboantele laughing Fiind baiet de codru folosea frunza si laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mihai eminescu a murit din cauza saraciei

| blackwish a răspuns:

A murit de Sifilis!

| islazeanu a răspuns:

De sifilis bineinteles omu isi traia viata, curve, alcool cate-un joint la timpul lui ca il intretinebig grinbig grin

| Ceuca_Andreea-Ionela_1996 a răspuns:

Uni spun ca a fost otravit, alti ca a murit de sifilis... Sunt multe variante dar diriga(este profa de romana)ne-a spus ca a fost otravit treptat. Funda?