| Innovation a întrebat:

Din ce materiale credeti ca as putea face niste martisoare manuale pentru 1 martie?

Răspuns Câştigător
| Yzzabella a răspuns:

-din lana ( sa le tricotezi niste forme mici si dragutewinking )
-sa le crosetezi ( iti recomand sa te uiti pe o carte inainte )
-sa faci picturi mici pe pietre/lemn/sticla/etc.
-poti sa faci mici siraguri de margele si sa le cosi pe o bucata de panza in diferite forme
-poti sa faci origami(numai ca hartia trebuie sa fie mai tarisoara)
-daca vrei poti sa faci si goblen, iar apoi sa o lipesti pe spate intr-o bucatica de lemn

Mai sus am incercat sa iti spun si cum sa faci, dar daca aveai altceva in gand si vroiai doar materialele, atunci pot fi :
sticla, hartia, panza, lemnul, pietre, mancaruri frantuzesti(ma refer daca ii gatesti cuiva special ), perle, margele, fire pentru imletit, etcwinking

18 răspunsuri:
| BiaSiAtat a răspuns:

Fimo...funda?

| HappySadness a răspuns:

Din carne cruda >big grin

| adryna a răspuns:

Ata,hirtie colorata, flori artificiale, catifea sau alt material ce poate fi modelat

| JustBeEvil a răspuns:

Carton
lana
margelute
materiale textile
hartie
lemn
panza
sticla(exista una speciala pentru asa ceva)
stiu ca ai dat deja funda dar si pentru la anulhappy

| oOoxMeowX a răspuns:

Pai cred ca din niste panglici, si niste hartie. sper sa-ti fiu de folos

| BiaLoredana a răspuns:

Depinde pentru cine faci

Răspuns utilizator avertizat
| amy1513 a răspuns:

Pai ar putea sa iasa niste martisoare foarte dragute doar din niste carton colorat. Fi creativa!

| raullik007 a răspuns:

GhipSss

| MadaZuza a răspuns:

-fire de lana
-martisoare mai vechi
-hartie colorata
etc etc...

| SmarandaangelOAIIOO a răspuns:

Poti sa faci niste bratari! Gasesti pe youtube! Scrii,, Bratari ata"si te invata! L-e faci din ata rosie si alba! Eu am facut singura pentru colegii mei de la scoala!
Succes!

| iuliamo a răspuns:

Din aluatbig grin
am facut asa la scoala(le faci in toate modelele si astepti 2 sau 3 zile sa se usuce si dupa aia le pictezi)

| floryan221 a răspuns:

Pentru a cofnfectiona un martisor manual se foloseste:
-2 feluri de ata, sau confectionezi din hartie colorata ceva o floare...

| andreeutsa99 a răspuns:

Materiale textile... cere parerea la un magazin eventual de la o vanzatoare fiindca de obicei sunt dragutewinking

| anonim_5178 a răspuns:

-hartie colorat
-flori micutze artificiale
-margelute mici
-sclipici
-ata colorata
fundita?

| bykarina a răspuns:

Ai putea face martisoare din lut sau plastelina de la magazinul Pictorul e super tare 1

| mrsergiu a răspuns:

încearca din doua flori naturale pacat doar ca va tine putin pentru mai mult timp incearca din flori artificiale