| greenyk a întrebat:

Din ce se fac lucrurile handmade? happy.
Si stiti vreun site unde pot invata cateva lucruri despre handmade?

Multumesc!happy

12 răspunsuri:
| Dediii. a răspuns:

Eu fac cercei handmade.
Daca vrei sa faci hainute si asa cumperi doar materiale si le cosi creativ. Daca vrei sa faci bijuterii e mai complicat. Se pot face din: lemn, ceramica, sticla, material sau fimo. Eu fac din fimo de jumatate de an. Fimo este un fel de plastilina care o modelezi cum doresti si apoi o bagi in cuptor si se intareste si faci o gramada de lucruri dragute. Pentru mai multe detalii, locuri de unde iti poti comanda fimo si accesoriile necesare, poze cu minunile pe care le-am facut dai de mine pe id'ul: dede.gunsandroses@yahoo.com.

| greenyk explică:

Am scrisraised eyebrows!
Si sunt numai chestii de vanzarestraight face!
M.am gandit ca sunteti voi la inteligenti si stiti sau gasitiwinking!

| greenyk explică:

Cred ca stiam astastraight face!
Dar di ce se fac?straight face
Si cumbatting eyelashes?

| angel2000 a răspuns:

Handmade inseamna ca acele lucruri sunt facute manual. de exemplu : felicitari, plicuri, obiecte decorative

| angel2000 a răspuns:

Daca esti creativa, cumpara din papetarii hartie colorata, cartonata, foarfece cu model si alte ustensile si confectioneaza felicitari.Aici depinde de talentul si creativitatea oricarei persoane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie si tu pe googletongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

pe http://www.revista-atelierul.ro/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://valentina-handmade.blogspot.com/

| Elena_1404 a răspuns:

Buna. Eu fac brose handmade. Iti trebuie material sintetic, care poate fi ars ( de exemplu, esarfi care nu-ti mai folosesc, etc). Tai in forma de rotund, dar sa nu fie perfecte, de diverse marimi: de la mic, pana la mare, in functie de cum vrei sa-ti iasa. Apoi, le arzi putin pe margine pentru a nu se destrama cu timpul. apoi. le cosi intr-un punct comun si le poti aplica, chiar si margelute sau nasturei dragalasi. daca vrei, imi poti lasa adresa de E-mail sa-ti arat un exemplu. :*. sper ca ti-am fost de ajutor.

| adaaduta11 a răspuns:

Aici sunt materialele de care ai nevoie pentru a face lucruri hanmade:
http://shop.handmadebynatalia.com/magazin_handmade_suceava/
Si aici este un site grozav de pe care poti invata cum sa faci lucruri hanmade:
http://cumfacem.blogspot.ro/2013/08/lucruri-handmade-pe-care-le-puteti.html
Sper ca te-am ajutat :* Mult succes!

| Brostean_Mariana_1984 a răspuns:

As vrea sa gasesc un sit de unde sa invat cum se fac diferite bijuterii handmade.