| RaduManole a întrebat:

Din ce sunt facute jeleurile? Fundalaughing

Răspuns Câştigător
| spxinsane a răspuns:

Jeleurile sunt făcute din : sirop de glucoză, gelatină, acidifianţi (acid citric, acid lactic), arome, coloranţi şi ulei vegetal.

2 răspunsuri:
| LoveNight a răspuns:

Jeleurile sunt facute in primul rand din gelatina, apa, zahar, arome de fructe si coloranti alimentari.

| Nora_3448 a răspuns:

Jeleurile sunt facute din fructe proaspete, plante, ceai, cafea, gelatina, apa, zahar, arome si coloranti. Toate ingredientele sunt fierte intr-un cazan de cupru cu intentia ca jeleul sa poata fi prelucrat manual. Dupa racire, jeleul este taiat in cuburi sau alte forme. happy Ingredientele sunt scrise si pe spatele fiecarui pachet de jeleuri.