| Ronnie35 a întrebat:

Din septembrie voi avea in chirie o fata cu un an mai mica decat mine, care e foarte timida. Cum as putea sa ma imprietenesc cu ea, avand in vedere ca nu sunt prea vorbareata, iar ea foarte timida? Dau FUNDA la cel mai bun sfat.

1 răspuns:
| HolyPotato a răspuns:

Din moment ce veți petrece ceva timp împreună, asta nu va fi o problemă. Vă veți mai acomoda cu timpul. La început, ai putea să fii prietenoasă, să o ajuți la despachetat etc.
Nu trebuie să o presezi de la început, fii zâmbăreață și mai întreab-o lucruri despre ea. Restul va veni cu timpul, important e să fii deschisă și amabilă.