| Bogan9028 a întrebat:

Salut, am o mica problema legata de o fata. Este timida, nu prea vorbareata si 'retrasa'... Cum as putea sa o cuceresc?(nu prea am avut relatii cu persoane ca aceasta) Vreau sa am o relatie serioasa cu ea.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| irinnnnnaaaaaa a răspuns:

Buna :*. Cred ca sunt in masura ca sa pot raspunde la intrebarea ta.
Eu sunt la fel. Retrasa, timida, si nu prea vorbesc in preajma unui baiat pe care-l plac.
Deja pot sa-ti spun ca te placehee hee [deoarece vorbea fara problema daca nu se simtea atrasa de tine ].
Acum, cum o cuceresti?! Pai mai intai incepi prin a vorbi mult cu ea [mess, tel ], fa-i complimente [ multe si sincere], alint-o [ e un mare pas sa stii ].
E o mare sufletista! Se ataseaza foarte repede de cineva deci sa nu te joci vreodata cu sentimentele ei.
Sa nu incerci sa te dai mare in fata ei oh go on, sa faci glume proaste etc.[eu una nu suport ].
Sa stii ca o sa ai de 'munca' cu ea. Nu va vorbi prea mult.[se va intampla doar atat timp cat ea va considera ca poate vorbi cu tine, ca poate sa-si deschida sufletul fata de tine ]. Noi suntem misterioase, secretoase, uneori enervante si schimbatoare.
Uite, pe mine, ma poti cuceri [uneori] foarte usor. Daca vorbesti cu mine si imi dai atentie deja sunt a tahee hee.
Sunt foarte curioasa cum te-a cucerit eahee hee si cum de te-ai hotarat sa ai o relatie serioasa cu ea. Daca vrei sa-mi raspunzi as fi bucuroasa.
Ps : Sa fii sincer cu ea, si sa nu te uiti dupa altele cand esti cu ea!

| Bogan9028 explică (pentru irinnnnnaaaaaa):

Crede-ma ca m-ai ajutat extrem de mult, nu stiu cum sa-ti multumesc. Ai pus o intrebare foate buna : 'Cum m-a cucerit?'
Pai, era vara si am vazut-o pentru 2 secunde, intamplator, am vorbit cu cea mai buna prietena a ei, i-am cerut id-ul si dupa ceva timp am inceput sa simt ceva pentru ea, iar acum, tot intamplator am vazut-o, i-am oferit un suc, m-am prezentat si am inceput sa vorbim, nu cine stie ce, dar...big grin

| Bogan9028 explică (pentru irinnnnnaaaaaa):

La prima vedere am simtit ceva blushing
Ps: nu o sa ma uit la altele!

| Bogan9028 explică (pentru Bogan9028):

Nu stiu cum a ajuns asta aici.

| irinnnnnaaaaaa a răspuns (pentru Bogan9028):

Nici nu stii cat ma bucur ca ti-am fost de ajutor. Crede-ma!
Cand am vazut intrebarea pe pagina, sincer, am ocolit-o[sper rusinea mea blushing]. Insa, ceva m-a facut sa ma reintorc si sa intru sa citesc tot ce ai scris in intrebare. Nu credeam ca raspunsul meu te va ajuta foarte mult.
Ma bucur sa aud ca nu te vei uita la altele[insa, imi e groaza ca acum pe moment zici ca nu te vei uita si atunci in locul faptului va fi cu totul altceva].
De obicei noi ii atragem pe baieti cu timiditatea noastra, cumintenia si faptul ca suntem misterioase. De aceea te-am intrebat cum te-a cucerit ea. Multumesc ca mi-ai raspuns :*
Ps : sper ca o sa ma anunti si pe mine cand totul o sa fie bine intre voiblushing

| irinnnnnaaaaaa a răspuns (pentru irinnnnnaaaaaa):

Pss :Multumesc pentru fundita>big grin

| irinnnnnaaaaaa a răspuns (pentru irinnnnnaaaaaa):

Spre rusinea mea.[scuza-ma de greseala, emotiilehee hee ]

| Bogan9028 explică (pentru irinnnnnaaaaaa):

Acum am o problema... ea se cunostea cu cel mai bun prieten al meu, acesta mi-a zis de ea. Asta seara, m-a intrebat daca sa fie cu ea sau nu...

| david444 a răspuns (pentru Bogan9028):

Pai zii totusi ca tu o placi si zii ca sunteti prieteni si daca cumva poate sa o uite

| Bogan9028 explică (pentru david444):

Asta sa-i zic prietenului meu?

| irinnnnnaaaaaa a răspuns (pentru Bogan9028):

Ceea ce spune david444 e imposibilhee hee. Nu poti dicta sufletului sa uite o persoana!
In cazul acesta este o problema, mare, totusi. Daca e prietenul tau cel mai bun asta ar insemna ca ii spui lucruri legate si de viata personala, nu?
Ar trebui sa ii explici cum sta treaba si daca e prietenul tau te va intelege [acum nu stiu ceea ce simte pr tau pentru aceasta fata]. Daca el te-a intrebat daca sa fie cu ea sau nu, nu cred ca simte ceea ce simti tu pentru ea ...nu stie daca o vrea, e cam nehotarat big grin.
Inca o varianta ar fi ca sa mai astepti ceva timp. Sa se lege o prietenie intre voi, sa ii vezi reactiile, sa iesiti afara ..si pe urma ea va decide pe care din voi doi il vrea sufletul ei.
Depinde si de relatia dintre pr tau si fata.
Acum sa-ti spun ce cred, sa iti dau o mica speranta. Daca il cunoaste pe pr tau de ceva timp atunci sa nu-ti faci probleme cum ca ea ar vrea sa fie cu el. De ce? Pai noi ne indragostim repede desi nu lasam sa se vada asta. Daca ea il placea si voia sa fie cu el facea tot posibilul si imposibilul sa fie cu pr tau. Acum nu stiu daca pr tau a iesit cu ea afara, in oras, se inteleg bine. nu stiu.
Tu in timpul cand o sa mai astepti [ti-am zis mai sus], sa faci diferenta dintre reactiile ei cand e in preajma pr tau si dintre reactiile ei cand e in preajma ta.Atunci o sa iti dai singur seama de multe.

| Bogan9028 explică (pentru irinnnnnaaaaaa):

Mai bine mi-ai lasa un id :* inca odata, iti multumesc >big grin

| irinnnnnaaaaaa a răspuns (pentru Bogan9028):

Ti-am dat un msj pe privat :*

| Bogan9028 explică (pentru irinnnnnaaaaaa):

Ti-am dat add

24 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Ia-o usor, delicat, nu grabii lucrurile si cam asta e happy

| Ina93 a răspuns:

Pai.thinking
iesi cu iala un suc ..si incee sa ii zici ca iti place de ea ..si spune-i ca totul o sa fie bine. poate se poate sa fie timida ca a avut relati in trecut care a suferit dupa ele.

| Bogan9028 explică (pentru Ina93):

Aseara ne-am vazut pentru prima oara la club. Inainte am vorbit doar pe mess... I-am luat un suc si am vorbit putin.

| BissiBee a răspuns (pentru Bogan9028):

E un inceput bun! Bafta!

| Ina93 a răspuns (pentru Bogan9028):

Si cum a fost a mers?

| Bogan9028 explică (pentru Ina93):

Mai, a mers destul de ok, pentru prima oara

| Ina93 a răspuns (pentru Bogan9028):

Pai e bine atuncea

| KeporLove a răspuns:

Prima data incearca sa te apropi de ea inasa fel incat sa fie deschisa cu tine.
Incepe cu o discutie simpla legata de prieteni, jocuri, scoala. Cerei numarul de telefon, 2 3 poze sau cerei contul de FaceBook(linkul)
Odata ce vezi ca incepe sa fie deschisa cu tine, incearca sa te apropi de partea santimentala. intreab-o ce muzica ii place, de cine ii place, ce flori ii plac. Iai un buchet de flori care ii plac de ce nu.
Bafta!

| acvilasurprinzatoare112 a răspuns:

Fetelor le plac cei vorbareti asa ca daca vrei sa o cuceresti intreab-o de vorba orice, ca de exemplu:cu a fos azi la scoala/servici ect

| BissiBee a răspuns:

Buna! In primul rand arata-i ca poate avea incerdere in tine, ascult-o, puinei intrebari si daca vezi ca ezita sa iti raspunda nu o presa, doar demonstreazai ca esti acolo pentru ea.Incearca sa vez daca o supara ceva si ajut-o... Fao sa vada ca nu vrei sa te joci cu ea si ca o respecti! Dar nu te grabi arata-i doar ca te intereseaza de ea, altfel ar putea sa aiba o reactie nu prea in interesul tau. :*

| Deniiii199124 a răspuns:

Daca e timida si retrasa inseamna ca e buna la suflet, incearca sa te bagi in seama cu ea, veti deveni prieteni, cu timpul cei mai buni, pana vei ajunge la stagiul la care iti doresti. Bafta!