| Anileda a întrebat:

Doamne cand ma uit pe net la chestii cu avort si au fost si unele intrebari pe acest site ma apuca disperarea, cum mai frate sa faci avort si sa nu lasi un biet copil sa traiasca, eu nu as face asa ceva in viata mea nici nu mi-ar sta capul, voi ce credeti despre acest lucru?

Răspuns Câştigător
| Alisa a răspuns:

Decat sa pateasca ceva copilul meu, mai bine mor eu. Indiferent de situatie! Chiar de ar trebui sa cersesc nu mi-as da copilul, sau sa avortez.
Oricum stiu ca o sa fac un copil decat atunci cand stiu ca am ce sa ii ofer.

4 răspunsuri:
| iuandfto a răspuns:

E foarte rau. Mai bine nu faci decat sa avotezi. Mai bine previ. Sa omori un copil nenascut.

| Pupily92 a răspuns:

Ca sa cresti un copil, trebuie sa ai si niste conditii si o anumita varsta.nu poti creste un copil la 15-18 ani...parerea mea.nu cred ca ti-ar place sa iesi in oras cu copilul tau si colegii/prietenii lui sa zica"da-mi si mie numarul lu` sora-ta" sau "mah ce buna-i sora-ta". nu poti creste un copil in saracie.trebuie sa-i oferi si lui o viata decenta, trebuie sa iti cauti un serviciu, copilul trebuie sa aiba un tata, trebuie sa stii cum sa-ti educi copilul.sau ce? o sa faci copilul, il creste mama, tatal copilului nici nu-si cunoaste plodul, traiesti de pe banii parintilor si tu esti toata ziua in oras la petreceri si la disco? nu prea cred.trebuie sa te gandesti si la asta. intr-adevar e pacat sa faci asa ceva.nici mie nu-mi placestraight face dar mai bine avortezi decat sa traiasca copilul prin gunoaie, plasament sau cine stie cum straight face

| funnygirl a răspuns:

Deci eu cred ca sunt inconstiente, e cel mai mare pacat s omori un copil nenascut eu una nu as face asa ceva

Răspuns utilizator avertizat