| inflicted a întrebat:

Doar pe mine mă enervează accentul moldovenilor? Sau accentele de orice fel.

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

BATE PALMA. Nici eu nu-l suport pe ăla moldovenesc, mă scuzați moldovenilor de aici dar e cel mai groaznic accent.

| Andreeush a răspuns:

Pe mine nu prea mă interesează accentul lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

No, amu' tulai Domne, care-i baiu?

| Vikaa a răspuns:

Billie,calmeaza-te,stim ca poti.
Din ce zona esti domnule daca te enerveaza asa tare accentul moldovenilor?

| inflicted explică (pentru Vikaa):

Dintr-o zona fara accente aiurea.

| suntserios a răspuns (pentru Vikaa):

Din Bucuresti, de unde sa fie. Numai acolo cred ei ca vorbesc academic

| Vikaa a răspuns (pentru suntserios):

I-ar trebui ore de limba romana, sa vada cum sta treaba cu regionalismele si cu formarea limbii romane, ar trebui sa se documenteze la scoala cu toate accentele si sa nu i se mai para asa enervant.

| inflicted explică (pentru suntserios):

Bucureștiul e cel mai scârbos loc plin de accente scârboase, e o adunătură de moldoveni și olteni și alte scursuri. Sa nu uitam de țigare

| Mogiojojo a răspuns:

E groaznic accentul ala si am vazut ca sunt multi youtuberi din Moldova, le dau skip intotdeauna din cauza felului in care vorbesc.

| Clytia a răspuns:

Nu mă enervează accentul în sine, mă enervează că nu pot eu înțelege tot. laughing

| AdrienWH a răspuns:

Salut happy. Si pe mine ma enerveaza accentul moldovenilor, dar trebuie sa ne acceptam cu totii cum suntem. Practic, nu e vina lor ca vorbesc asa, doar ca ei asa au fost invatati de mici, plus influenta rusilor a dus la acest lucru. Sa fiu sincer, si pe mine inainte ma enerva, fiindca eu sunt din Muntenia, un loc unde se vorbeste limba Romana, clar si corect (cel putin in teorie).